Akú 2-kombináciu do kopcovitého terénu?

Zodpovedané
20. dec 2023

Ahoj,

chcela by som poradiť kočík vhodný na sídlisko s veľmi kopcovitým terénom. Doslova tu chodíme buď do kopca alebo z kopca. Po rovinatom chodníku málokedy. Kočík pôjde klasickým malým panelákovým výťahom, bez schodov. Auto nie je problém, to máme combi.

Mala by to byť 2-kombinácia, od apríla do septembra/októbra hlboká vanička, na zimu športová časť. Takže čo najľahší a s priestrannou športovou časťou kvôli fusaku. Značku nepíšem, vyslovene počkám na Tvoje tipy. Cenovo maximálne do 800/900 EUR za 2-kombináciu.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ak bude Tvoje dieťa vo vaničke od apríla, tak až takú priestrannú hlbokú vaničku nepotrebuješ. V chladnejšom období (október) už dieťa určite vo vaničke nebude. Vo vaničke deti bývajú približne do cca 6 mesiacov (apríl - august/september). Netreba zabúdať na to, že má stanovenú maximálnu nosnosť 9 kg. Skôr sa zameraj na kvalitnú ventiláciu a clonenie, ktoré v teplejšom letnom období oceníš viac.

Je veľká škoda, že si nenapísala dôležité parametre k výberu kočíka. To je nielen terén, ale najdôležitejšia je práve výška rodičov.

Budem teda vyberať s pomedzi tých univerzálnejších kočíkov, ktoré sú určené rôzne vysokým rodičom.

Pozri si modely kočíkov ako sú – Kinderkraft Nea, Zopa Move Cross 2, Cybex Eos Lux, Cavoe Osis 2.0 alebo Cavoe Moi+.

Muuvo Quick 3.0 je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovnejších cestách dediny. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík opriete. V zloženom stave bude totiž stáť presne tam, kde ho postavíte. Priestranné športové sedenie patrí na trhu k tým priestrannejším, je nekorýtkového typu a je možné ho napolohovať do skoro úplne rovného ľahu.

Tento rok na trh prišiel aj jeho nástupca Muuvo Quick 4.0. Líši sa od neho radou vylepšení. Napr.:

  • nová priestrannejšia vanička,
  • športové sedadlo je možné prispôsobiť veku dieťaťa, keďže je po novom vybavené výškovo nastaviteľnou chrbtovou opierkou,
  • perforácia zadnej strany chrbtovej opierky,
  • 5-bodové bezpečnostné pásy uzatvárateľné na magnet,
  • uzatvárateľný nákupný košík s možnosťou rozšírenia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally