Akú dvojkombináciu do mesta a do 400 eur?

Zodpovedané
6. apr 2022

Ahoj,

aký kočík by si odporučila, aby bol vhodný do mestského terénu (asfalt, mačacie hlavy)?

Hľadáme dvojkombináciu (môže byť aj trojkombinácia) najlepšie do 400 eur. Max. 450 eur. Ďalej by bolo fajn, aby bol kočík ľahký (alebo aspoň hlboká vanička), pretože žijeme na 3 poschodí bez výťahu a vaničku by som si brala hore. Konštrukcia by teda zostávala dole. Odpruženie je pre nás samozrejmosť. Farebne by som nechcela čiernu, pretože budeme mať aprílové dieťa a príde mi neefektívne mať čierny kočík v lete. Chceli by sme, aby zvládol aj ľahkú cestu v MHD a podobné mestské nástrahy.

Existuje vôbec taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvú variantu odporúčam Cybex Balios S Lux, ktorý je u mamičiek veľmi obľúbený. Ponúka ľahkú hmotnosť a dobré jazdné vlastnosti.

Podobným typom je aj nemenej obľúbený Moon Style. Jeho odpruženie je skôr mierne, takže je „tvrdšie“, ale ak sa budeš pohybovať hlavne po mestskom teréne, tak by som ho odporučila. Hlboká vanička je priestranná a má kvalitný matrac Träumeland. Športové sedenie má zase možnosť predĺženia podnožky.

Ďalej odporúčam aj Joie Versatrax, ktorý je z uvedených kočíkov cenovo najvýhodnejší. Nevýhodou je otvorenejšie športové sedenie a kratšia strieška.

Alebo to môže byť aj Espiro Only, ktorý má ako jediný nafukovacie kolesá a nový model (2022) má aj odvetrávanú hlbokú vaničku s tzv. panoramatickým okienkom. To napomáha lepšiu cirkuláciu vzduchu a bábätko môže pri pasení koníkov pozorovať okolie. Potešia aj výškové adaptéry.

A posledný ma napadá Hauck Vision X, ktorý môžeš zakúpiť aj ako samostatný hlboký kočík. Rovnako ako Espiro Only má tiež odvetrávanú hlbokú vaničku, ale chýba mu výškovo nastaviteľná rukoväť.

Všetky kočíky majú ľahkú hmotnosť (okolo 11 kg), úplný ľah s polohovaním nôh, ľahké zloženie a dobrú skladnosť. Športovú časť navyše dokážeš zložiť spoločne s konštrukciou. Celková manipulácia s kočíkmi je ľahká a poteší aj predĺžená strieška či priestranný nákupný košík.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia