Akú dvojkombináciu pre vyšších rodičov do lesoparku?

Zodpovedané
18. jan 2024

Ahoj,

potrebujem radu pri výbere dvojkombinácie vanička + športiak. Budeme jazdiť: lesopark, dediny (rozbité chodníky), mesto. Takže asi väčšie kolesá a odpruženie. Manžel má 180 cm, ja 170 cm a občas bude kočík tlačiť 7-ročný súrodenec.

Požiadavky:

  • hlboká vanička s možnosťou dostatočného vetrania (narodí sa koncom mája) a dlhšia strieška na tienenie,
  • športiak dobre chránený (predpokladám, že na zimu bude už vanička malá),
  • úplný ľah (nie korýtkové sedenie),
  • otočné sedadlo,
  • keby bol súčasťou fusak, je to plus.

Aktuálne mám starší model Baby Jogger City Mini GT, kde by teoreticky stačila dokúpiť vanička. Nepríde mi však vhodný na zimu pre 6-mesačné dieťa (pri ľahu ho chráni v podstate len slabučká šuštiakovina) a sedadlo nie je otočné.

Ďakujem

Ahoj,

väčšine vyšších rodičov, ktorí striedajú rôzne terény odporúčam ABC Design Salsa 4 Air. Medzi jeho plusy patrí jednoznačne výška teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte, ktorú je možné nastaviť vo výške od 101 do 110 cm. Vyššie umiestnené nadstavby spríjemňujú celkovú manipuláciu s kočíkom a nie je potrebné sa hlboko predkláňať k dieťaťu. Poteší aj absencia zadnej osi kolies, ktorá tak neobmedzuje ani v dlhých krokoch. Hlboká vanička aj športové sedenie patria k tým priestrannejším na trhu, takže sa v nich dlho povozí aj väčšie dieťa. Jeho mínusom je rozhodne vyššia váha (14,5 kg s nasadeným športovým sedadlom), ktorá vyžaduje ovládanie oboma rukami. Navyše na konštrukcii chýba úchyt na uľahčenie prenosu po zložení.

Pozri si aj Moon Piú, Britax Smile 5Z, alebo Cybex Talos S Lux. Nedávno som ich podrobnejšie opisova, takže Ti sem pripínam moju odpoveď:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally