Akú dvojkombináciu s pevnými kolesami, vyššou konštrukciou, pérovaním do mesta a na dedinu?

Zodpovedané
2. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť s výberom kočíka. Priali by sme si kočík s pevnými kolesami, vyššou konštrukciou, aby sme sa nemuseli toľko ohýbať. Ďalšia požiadavka je, aby péroval, bol priestranný, vhodný do mesta i dediny. Chceme, aby bol kvalitný a vydržal v skoro novom stave dlhšie ako na 1 dieťa.

Na internete sa mi najčastejšie ponúkajú značky ako Jasmine, Roan, Inglesina, Junama, Lonex atď.

Ktorá značka a prípadne ktorý typ zodpovedá čo najviac našim požiadavkám?

Ďakujem

Ahoj,

mne osobne sa zdajú fajn kočíky značky Roan. Majú priestrannú hlbokú vaničku, s polohovaním a madlom na prenos. Športiak je obojsmerný, ľahko polohovateľný. Nechýba ani opierka nôh a predlžovacia strieška s vetraním.

Konkrétne odporúčam model Roan Emma, ktorý má elegantné prevedenie a môžeš si vybrať z 2 veľkosti kolies a ich materiálu - nafukovacie alebo penové. Na výber je tiež farba konštrukcie - chrómová (dodávaná väčšinou za príplatok) alebo matná šedá (graphit). Športový sedák má trochu menší. Jeho ložná dĺžka je 87 cm a šírka 34 cm. Rukoväť môžeš nastaviť do výšky 105 cm. Vo výbave má prebaľovaciu tašku, nánožník, pláštenku aj moskytiéru.

Alebo to môže byť model Roan Coss Classic, ktorý má skôr modernejší dizajn. Poteší Ťa veľmi priestranným športiakom, ktorého ložná dĺžka je 95 cm. Kolesá má nafukovacie a v jednej veľkosti. Takže tu si vyberať nemôžeš z inej varianty. Rukoväť môžeš nastaviť do výšky 114 cm. Vo výbave má prebaľovaciu tašku, nánožník, pláštenku.

Ďalej spomeniem taliansku značku Inglesina - model Inglesina Sofia na podvozku Ergo Bike. Má opäť dostatočne veľké rozmery vaničky a aj športiaka. Ten je obojsmerný a jeho ložná plocha je dlhá 92 cm. Na šírku má 33 cm. Rukoväť nastavíš až do výšky 111 cm. Vo výbave má okrem pláštenky a moskytiéry stojan na hlbokú vaničku, vďaka ktorému ju ľahko premeníš na cestovnú postieľku.

Za zmienku stojí aj značka Babystyle a jej model Babystyle Prestige 3 s Classic podvozkom. Patrí k tým ľahším kočíkom, ale za to má o niečo málo menšie rozmery. Športový sedák je tiež obojsmerný s polohovaním chrbta i nôh. Jeho ložná plocha je 85 cm. Rukoväť nastavíš až do výšky 115 cm. Vo výbave má prebaľovaciu tašku, fusak a slnečník.

Kočíky sú veľmi podobné. Rozdielnosť je skôr v dizajne a rozmeroch, ktoré sa však líšia len o pár cm.

Najviac sa mi páči Roan Coss Classic. A to ako po designovej stránke, tak patrí aj k tým priestrannejším. Ale zlou voľbou nebude žiadny zo spomínaných kočíkov. Všetky majú priestranný nákupný kôš, ľahké skladanie, super odpruženie s možnosťou hojdania, veľké kolesá. Tie si poradia so všetkými nerovnosťami a prejdú ľahko v teréne. Bohužiaľ nepatrí k tým najskladnejším, tak treba s tým počítať. Prípadne môžeš kúpiť iba hlboký kočík a športiak zaobstarať neskôr - nejaký ľahší a kompaktnejší.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia