Akú funkčnú trojkombináciu kočíka do 1000 eur odporúčaš do mesta?

Zodpovedané
24. máj 2022

Ahoj,

ako prvorodička mám pri výbere kočíka trošku hokej.

Mám pozerať radšej po nových kočíkoch 2/3 kombinácie?

Alebo mi stačí pozerať sa radšej po bazárových?

Bábo (s najväčšou pravdepodobnosťou dievčatko) sa narodí na prelome októbra/novembra. Moja výška je 170 cm a budúci otecko má 190 cm. Bývame v meste - v byte s výťahom strednej veľkosti.

Od kočíka očakávam:

  • aby ho bolo ľahké zložiť a naložiť do auta,
  • nech nezaberá veľa miesta v kufri auta,
  • aby zvládol občasne aj menej náročné terény, ako napríklad zlatá slovenská klasika - Štrbské pleso a návštevy starých rodičov na dedine,
  • ľahko ovládateľný,
  • ideálne trojkombinácia, nebránim ale aj iným efektívnejším riešeniam,
  • dizajnový byť nemusí,
  • prvoradá je pre mňa funkčnosť,
  • ak by išlo skombinovať cenu-kvalitu-dizajn - bolo by to super ideálne,
  • cena od 800 - 1000 eur.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi záleží na značke. Pokiaľ je kočík kvalitný, tak nevidím žiadny problém v bazárovej kúpe.

Najčastejšie kupované bazárové kočíky sú značky Bugaboo. Jedná sa o drahšie kočíky, ktoré sú pri množstve mamičiek "nad rozpočet", alebo nechcú už toľko investovať. Jedná sa o veľmi kvalitné kočíky, ktoré aj keď odvodia niekoľko detí, tak sú furt v lepšom stave ako niektoré nové modely.

Konkrétne odporúčam Bugaboo Fox, ktorý patrí k tým najľahším kombinovaným kočíkom a celkovo spĺňa všetky Tvoje požiadavky.

Pri výbere kombinovaného kočíka je dôležité myslieť aj na športiak, s ktorým budete jazdiť oveľa dlhšie ako s hlbokou vaničkou. Mamičky sústredia najväčšiu pozornosť práve na hlbokú časť, ale na športiak už mnohokrát zabúdajú. Preto sa stáva, že ho čoskoro predávajú a kupujú namiesto neho iný, pretože im vlastne vôbec nevyhovuje.

Obvykle radím vyberať skôr len dvojkombináciu a vajíčko kupovať zvlášť, pretože tie v sete nie sú tak kvalitné a prepracované, ako vajíčka predávané zvlášť (napríklad Cybex, Maxi Cosi), ale sú samozrejme aj trojkombinácie, kde toto kvalitné vajíčko je súčasťou, a to rozhodne odporúčam. Takéto sety sú lacnejšie a nemusíš nikde dokupovať padnúce adaptéry, ani sa zaoberať zložitým výberom vajíčka (ako by nestačil zložitý výber kočíka).

Čím ďalej viac je obľúbená varianta iba hlbokej kočíka a neskôr obstaranie športového kočíka podľa Tvojich predstáv. Nevýhodou je však obmedzený výber modelov. Ale môžeš na to ísť aj opačne! A to, že si vyberieš športový kočík ak nemu dokúpiš len hlbokú vaničku. Možností je jednoducho niekoľko.

Odporúčam vidieť naše video o dvojkombináciách, ktoré Ti pomôže sa v kočíkoch viac zorientovať.

A teraz na výber 🙂. Super pomer cena-kvalita-dizajn u kombinovaných kočíkov má jednoznačne značka Moon. Ich kočíky patria k tým ľahším, skladnejším, kvalitným a zároveň majú prijateľnú cenu aj za nový model. Vybrať si môžeš z dvoch radov - Edition a Basic.

Rad Edition je o niečo málo drahší. Tieto kočíky sa líšia hlavne nafukovacími kolesami, odvetrávanou hlbokou vaničkou (s tzv. panoramatickým okienkom), kvalitným matracom značky Träumeland a dizajnovým prešitím na madlách.

Kočíky z rady Basic majú gumové kolesá, základný matrac, klasickú hlbokú vaničku bez okienka a koženkové madlá sú hladké.

Do mesta a nenáročného terénu sú určite plne dostačujúce gumové kolesá.
Nafukovacie kolesá odporúčam pri prechádzkach v prírode, nerovnom povrchu a celkovo, pokiaľ chce mamička čo najlepšie jazdné vlastnosti pri kočíku, pretože poskytujú prirodzené odpruženie.

Viac som sa o týchto modeloch rozpísala v tejto otázke v poradni:

Samozrejmosťou je priestranná hlboká vanička s predlžovacou strieškou a náhľadovým okienkom, obojsmerné športové sedenie s polohovaním nôh, nastaviteľná rukoväť, ľahké skladanie, veľmi dobré jazdné vlastnosti aj ľahké ovládanie. Celkovo sa jedná o obľúbené kočíky, s ktorými sú mamičky spokojné. Nech sa rozhodneš pre akýkoľvek model, tak verím, že budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia