Akú kvalitnú dvojkombináciu, aby bola terénna a zároveň nebola ťažká?

Zodpovedané
12. máj 2022

Ahoj,

hľadáme kočík pre naše prvé bábätko a chcela by som poradiť.

Rada by som už vybrala kočík - dvojkombináciu pre celé kočíkovacie obdobie, od novorodenca po batoľa.

Naše požiadavky:

  • kvalitné prevedenie,
  • pokiaľ možno väčšia hlboká vanička,
  • väčšie kolesá, pevnosť a terénne vlastnosti,
  • otočný športiak a polohovateľnosť chrbta a nožičiek je samozrejmosťou,
  • skladnosť (menší kufor) a ľahkosť do 10 - 11 kg,
  • cena ideál do 1 000 eur.


Rada by som prehľad od tých lacnejších k drahým.

Celkom sa nám páči Britax Strider M (ale ten nie je terénny). Reálnejšie teda uvažujeme nad Britax Smile 3 (ten má ale 13 kg), pozerám aj na Bugaboo Fox (vysoká cena).

Ďakujem

Ahoj,

z tých lacnejších kočíkov odporúčam Britax Strider M. Ide skôr o mestský typ kočíka pre rodičov, ktorí uprednostňujú nízku váhu (10 kg) a menšie rozmery, aby nemuseli skladať často ťažký kočík. Športové sedenie je obojsmerné, s plynulým polohovaním chrbta i nôh až do úplného ľahu. Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg. Vďaka gumovým (bezúdržbovým) kolesám a centrálnemu odpruženiu si poradí aj s nerovným terénom. Pokiaľ však bude prevládať náročnejší terén v prírode, tak by som volila skôr Britax Smile 3, ktorý je aj priestrannejší, ale za to výrazne ťažší a menej skladný. Takže záleží, čomu pri kočíku dáš prednosť.


  7 skúseností

Ďalej odporúčam aj kočíky značky Moon. Patria k tým ľahším a skladnejším. Navyše majú dobre odvetrávanú vaničku, kvalitný matrac a celkovo super prevedenie. Viac som sa rozpísala v tejto otázke z poradne, tak na ňu pozri, možno ťa niektorý z kočíkov zaujme. 🙂


Z Tvojho výberu kočíkov by som išla určite do Bugaboo Fox. Ide o jeden z najľahších kombinovaných kočíkov na trhu a staršie modely sa dajú zohnať na bazáre za super peniaze. Prípadne beží stále akcia pri Vanda store na Fox 1 v limitke Track.

  1 skúsenosť

Za zmienku stojí aj ľahký a skladný Easywalker Harvey3, ktorý sa dá zohnať za výhodnú dopredajovú cenu. Pokiaľ plánujete deti čoskoro po sebe, tak Ťa môže zaujať aj možnosťou urobiť z neho súrodenecký kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂


Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia