Aký cestovný kočík má dobré jazdné vlastnosti?

Zodpovedané
15. jan 2024

Ahoj,

prosím o radu pri výbere vhodného kočíka.

Mám Thule Urban Glide 2 a som s ním mega spokojná. Chcela by som však niečo menšie a skladnejšie, keď mám nejaké pochôdzky po meste, cestujeme, alebo viem, že sa potrebujem dostať niekam, kde to nie je bezbariérové.

Mám Petite&Mars Up. a som spokojná. Teda až na to, že sa nám tam zasekávajú kolieska, pretože sa v nich hromadí lístie, bojujem s brzdou a zlou cestou. Páči sa mi, že ide krásne zložiť, môžem si ho hodiť na rameno a je ľahký a po zložení malý.

Cenu uvádzať nebudem, som ochotná ísť do drahšieho kočíka. Skôr neviem, v čom budem musieť ubrať z nárokov, aby boli dobré jazdné nároky, či na váhe, alebo čo mi trh ponúka.

Syn má 2 roky. Ale myslím, že to ešte cenu má. Chodí sám dobre, len nie tam a nie rýchlo, keď to potrebujem. Snažila som sa vybrať sama, ale už mám z googlenia hlavu ako pátraci balón a aj tak som nič nevymyslela.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ak si zvyknutá na jazdné vlastnosti Thule Urban Glide 2, tak sa Ti o to ťažšie prechádza na iný typ odpruženia na kočíku.

Osobne by som Ti radila prejsť na Thule Spring. Nájdeš u neho jazdné vlastnosti Urban Glide 2 spojené s menšími rozmermi po zložení. Funkcie má Spring veľmi podobné väčšiemu bratovi, takže strieška, sedadlo, odkladacie priestory sú pre Teba zvykom. Jediné čo oželieš je ručná brzda, pretože tú Spring nemá. No prejdeš s ním aj nerovnejší terén a to bez zasekávania kolies. Pravdou však je, že do každých kolies sa vie dostať mokré lístie či mokrý sneh a znemožniť tak príjemnú jazdu a mamipuláciu.

Podobným a o čo si priestrannejším modelom je Baby Jogger City Mini GT2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally