Aký elegantný kočík je vhodný pre augustové dieťatko?

Zodpovedané
11. jan 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre augustové bábo. Meriam 164 cm a som štíhlučká.

Požiadavky:

  • nie mohutný,
  • elegantný vzhľad,
  • ľahké manévrovanie,
  • skladanie do auta,
  • aby zvládol aj vychádzku do prírody,
  • nech do neho pri vychádzke nefúka.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pri augustovom bábätku by som sa určite zamerala na kvalitnú odvetranú vaničku, ktorá bude priestranná pre zimný fusak.

Momentálne je na trhu viacero modelov, ktoré spĺňajú takéto požiadavky. Jedným z nich je nemecký Moon RELAXX EDITION. Je to špeciálny kočík, ktorý vyniká priestranným športovým sedákom a veľkou hlbokou vaničkou s ventilačným odopínacím okienkom a prémiovým matracom. Navyše systém CIRC AIR vytvára príjemnú klimatickú zónu pre bábätko. Priedušný matrac so zvislými vetracími kanálikmi v kombinácii s vodorovnými vetracími kanálikmi na dne hlbokej korby poskytuje zdravú klimatizáciu, prívod a cirkuláciu kyslíka. Skladanie kočíka je rýchle a veľmi jednoduché. Má minimalistické línie, štýlový dizajn s prešívanými koženkovými poťahmi madla. Textilné materiály sú z vysoko kvalitného, ​​extra silného materiálu, ktorý je priedušný a vhodný pre alergikov. Zároveň sú aj vodoodolné a dokonca odpudzujú nečistoty. Športovú časť môžeš nastaviť po aj proti smeru jazdy. Má polohovateľnú opierku nôh i chrbta, až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku s UPF 50+ ochranou, pri športovej časti je výškovo nastaviteľná, takže si ju môžeš prispôsobiť podľa potreby. Kolesá kočíka sú nafukovacie, poskytujú tak maximálne odpruženie aj pri jazde v teréne. Váži okolo 11 kg a ľahko sa s ním manévruje, takže určite nesklame.

Moon Relaxx Edition

Muuvo Quick 3 je poľský model, ktorý má vaničku odvetranú ventilačnou sieťkou v strieške ale aj ventilačným okienkom na bodu vaničky. Tento moderný, prevažne mestský kombinovaný kočík minimalistického dizajnu a praktickej funkcionality s väčšími gumovými kolesami. Vanička je naviac o málo priestrannejšia a s úchytom na prenášanie vo forme madla v strede. Konštrukcia je odľahčená a na svoj typ mimoriadne skladná, čo spolu so skladacou vaničkou a sedadlom zložiteľným na placku robí z tohto modelu výborného spoločníka na prechádzky, nákupy i cestovanie. Uľahčuje to aj skladanie jednou rukou, ale tiež dobre prístupný nákupný košík. Okrem funkcie skladania je hlboká vanička extra polstrovaná, dostatočne priestranná a vybavená strieškou s odopínateľným šiltom pripomínajúcim známu značku Stokke. Dá sa na nej rozšíriť i odopnúť odvetrávací panel. Športový sedák je priestranný a je taktiež vybavený predĺžiteľnou a odvetrávanou strieškou so šiltom. S prípadnými voliteľnými adaptérmi môžeš základnú dvojkombináciu rozšíriť o cestovný systém s autosedačkou.

Muuvo Quick 3.0

Určite si pozri aj Kinderkraft Everyday. Je to tiež nový model, ktorý prišiel na trh nedávno. Je skutočne prepracovaný, výrobca dal poriadne záležať. Je spojením mestského a terénneho kočíka, čo ho stavia do veľmi dobrej pozície. Navyše ho kúpiš s plnou výbavou a už nemusíš nič dokupovať. K tomu jeho pneumatiky plnené gélom - náhrada nafukovačiek. Takto sa stávajú kolesá bezúdržbové a nehrozí defekt. Môžeš ho použiť na prechádzanie po úzkych mestských chodníkoch, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty). Maximálne zaťaženie je 22 kg. Priestranné rozmery športovej časti v úplnom ľahu dosahujú dĺžku až 97 cm. To ho predurčuje na použitie až do konca kolíčkovacieho obdobia. Hlboká vanička má oproti Noordi Sole Go menšie vnútorné rozmery. A to 83 x 42 cm. Ale nepatrí k najmenším a pohodlne do nej vmestíš aj 8 mesačné dieťa s fusakom.

Kinderkraft Everyday

Spomínaný Noordi Sole Go je skvelý model, ktorý vyšiel na trh nedávno. Je skutočne kvalitne odpružený a kolesá má vhodné aj pre náročnejší terén. Je dostatočne priestranný. Jeho hlboká vanička má vnútorné rozmery 94 x 39 cm, takže patrí k tým väčším na trhu, no bočné odvetranie nemá iba v strieške. Čo sa týka náhľadového okienka na športovej časti, tak má ho riešené formou sieťky po rozopnutí. Ja nie som celkom spokojná s týmto riešením. Vhodnejšie by bolo náhľadové okienko s možnosťou zatvorenia na magnety - tiché uzatváranie a neruší spiace dieťa. Inak je to super kočík.

Noordi Sole Go

A určite si pozri pán kočík, teda elegantný a ľahko manévrovateľný Easywalker Harvey3. Je kvalitne odpružený a ľahkosťou ovládateľnosti v oboch smeroch ťa určite prekvapí. Chváli sa tiež použitými kvalitnými eko materiálmi. Jeho nové vylepšené kolesá zvládnu aj neľahký terén. Vaničku tiež inovovali a je dostupná aj v XXL verzií. A navyše má funkciu možnosti rozšírenia na tandem pre druhého súrodenca, čo je tiež neoceniteľná vec.

Easywalker Harvey3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally