Aký fusak pasuje do kočíka Cybex Balios s Lux 2023?

Zodpovedané
24. nov 2023

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom fusaku.

Aký fusak mi bude pasovať do hlbokej vaničky s rozmerom 77 x 32 cm?

Ide o kočík Cybex Balios s Lux 2023.

Ďakujem

Ahoj,

na podobné otázky o fusakoch, ktoré pasujú do kočíka Cybex Balios S Lux či iných modelov od značky Cybex som v poradni už viackrát odpovedala. Aby som sa vyhla opakovaniu, tak Ti sem niektoré z nich pripnem. Spomínam v nich viaceré originálne či neoriginálne (populárne a obľúbené) fusaky. Sú tzv. rastúce, to znamená, že svojou prispôsobivou veľkosťou sa zmestia ako do hlbokej vaničky, tak do športového sedadla.

Cottonmoose North Yukon a Cottonmoose Yukon Combi sú fusaky so spoločnou funkciou prispôsobivosti na pevné bezpečnostné pásy a teda sadnú na Tvoj kočík. Sú však jemne sa však odlišujú v tom, že:

  • North Yukon nie je rastúci, má stredové otváranie zispu a možnosť spodného rozopnutia, takže dieťa do neho pohodlne usadíš. Keďže sa jeho spodná časť nedá odopnúť, tak výrobca zabudoval čistiteľnú vnútornú časť pod nohami.
  • Yukon Combi je rastúci fusak. Je výnimočný svojou funkciou úplného odopnutia predného dielu po oboch stranách, čím vytvorí podložku či vložku do kočíka.
  • https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/products/c...

POZOR! Na nové 5-bodové bezpečnostné pásy kočíka pasuje iba fusak, ktorý má zadnú stranu prispôsobivo riešenú pomocou rozopínacích systémov. Pásy kočíka sú pevné, nedajú sa odopnúť, a preto cez ne fusaky s pevnou zadnou stranou (s vyrezanými otvormi na pásy), nenasadíš!

Príkladom takéhoto fusaku je napríklad PETITE&MARS Jibot.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally