Aký hlboký kočík je vhodný do paneláku pre nižších rodičov?

Zodpovedané
13. jan 2022

Ahoj,

poprosila by som o radu pri výbere kočíka.

Najviac sa mi pozdáva Junama Diamond S line, avšak troška ma odrádza hmotnosť kočíka, najmä so športovou časťou. S tou sa vraj aj následne horšie manipuluje pri skladaní a je väčšia. Chceme, aby sa rozložená konštrukcia kočíka zmestila do kufra auta. Čakáme prvé dieťatko a cenovú reláciu máme cca 800 eur. Ale nebol by problém ísť aj vyššie.

S manželom sme obaja menší. Ja vážim 50 kg a meriam 159 cm, on 169 cm a 67 kg. Bývame v paneláku s menším výťahom. Rada by som dvoj alebo trojkombináciu. Preferujem hlboký kočík, ktorý by som rada využila aj pri ďalšom bábätku.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

určite by som ti odporučila kočík menšej hmotnostnej kategórie pri tvojej váhe 50 kg. Výška 159 cm je pre mňa taký štandard.

Junama Diamond S Line - je to Poliak, ale v celku je to dobrý kočík. Vyniká odpružením, kolesami plnenými gélom, dizajnom a funkcionalitou. No jeho váha s nasadenou športovou časťou 14,9 kg je na tvoju váhu dosť veľká.

Junama Diamond S Line

Ak som teda správne pochopila, tak hľadáš dvojkombi, či trojkombi do mierneho terénu mesta, dediny, či na občasné vychádzky, s bezúdržbovými kolesami proti prepichnutiu, ľahkým skladaním, ľahší a užších rozmerov, tak aby sa zmestil do výťahu menších rozmerov. A samozrejme kvalitnejší, aby si ho prípadne využila pre možného súrodenca.

Výborný kočík je Cybex Gazelle S. Je prvým single-to-double kočíkom. Je kočíkom, ktorý je využiteľným ako v jednomiestnej verzii, tak aj vo forme dvojmiestneho tandemu. Veľkostne patrí do strednej triedy. Čo sa týka zaberania priestoru a váhy, tak aj priestorom pre dieťatko. Ohromí však schopnou konštrukciou s vysokou nosnosťou (každý sedák má uniesť až 22 kg) a aj super priestranným nákupným košíkom s nosnosťou ďalších extra 12 kg. Skvelými sú aj odpružené kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou (tie sú ľahšie, no funkcionalitou rovnaké ako plnené gélom), s ktorými s prejdeš aj nerovnosťami terénu. Konštrukčne je užší so svojimi 65 cm, takže by mal pohodlne vojsť aj do výťahu. Teda ak nemáte špecifické mini dvere 60 cm.

Cybex Gazelle S 2020

Stredná cenová trieda s veľmi pekným netypickým hranatým dizajnom a terénnejšou funkčnosťou je poľský kočík Espiro Sonic Air. Je to športový dvojkombi, či trojkombi kočík s neotočným sedadlom s vyššou nosnosťou 18 kg dieťaťa a nízkou váhou s nasadenou športovou či hlbokou časťou - 11,1 kg. Strieška je s výrazným výklopným šiltom. Vďaka odpruženiu je jazda hladká i na nerovnom teréne. Kolesá typu nafukovacie pneumatiky zabrzdíš brzdou výhodne umiestnenou na rúčke. Sedadlo je pre dieťa dostatočne priestranné a polstrované priedušnou látkou pre maximálne pohodlie aj v teplom počasí. Chrbtovú i nožnú opierku možno polohovať až do ľahu. Dokážeš ho zložiť na pomerne kompaktný rozmer aj jednou rukou jednoduchým nadvihnutím pásu na sedadle. Dokúpením univerzálnej hlbokej vaničky Espiro Una, ako aj s adaptérmi typu Maxi-Cosi pre vytvorenie cestovného systému s autosedačkou vytvoríš kombinovaný kočík od narodenia.

Espiro Sonic Air

Podobným modelom ako Sonic Air je aj Kinderkraft Prime. Táto verzia kombinovaného kočíka nízkej ceny a príjemnej funkcionality je určená na väčšinu povrchov. Pre hladší prejazd je vybavený nafukovacími kolesami, ale aj dvojitým systémom odpruženia konštrukcie. Jeho zvýšená až 22 kg nosnosť v športovom sedadle, pri nízkej váhe konštrukcie s nasadením športovým sedadlom 12 kg je chvályhodná. K tomu sa môže pochváliť aj nastaviteľnou, koženkou potiahnutou rukoväťou, ako aj prístupným a priestranným nákupným košíkom s nosnosťou 3 kg.
Športová časť je plne otočná, samozrejmosťou sú polohovanie chrbtovej a nožičkovej časti až do ľahu. Pre novorodeniatko je určená hlboká vanička umožňujúca opierku chrbta napolohovať, alebo potom pripojiteľná autosedačka Mink, či iných známych značiek s koncovkou Maxi-Cosi (adaptéry sú dodávané k setu). V kombinácii nájdeš okrem kočíka samotného aj pláštenku, nánožník, prebaľovaciu tašku a pumpu na kolesá.

Kinderkraft Prime

Ak máš chuť však zainvestovať do kvalitnejšieho nemeckého kočíka, tak ti určite odporúčam novinku roka 2021 od holanďanou v podobe modelu Kočík Moon RELAXX EDITION. Jedná sa o špeciálny rad, ktorý vyniká priestranným športovým sedadlom a veľkou hlbokou vaničkou s vnútornými rozmermi 80 × 31 cm. Má ventilačné odopínacie okienko a prémiovým matracom od značky Träumeland. Skladanie kočíka je rýchle a veľmi jednoduché. Jeho minimalistické línie, štýlový dizajn s nosnosťou až 22 kg dieťaťa, pri jeho celkovej váhe hliníkovej konštrukcie s nasadenou športovou časťou 11,5 kg je potešujúca. Textilné materiály sú z vysoko kvalitného, ​​extra silného materiálu, ktorý je priedušný a vhodný pre alergikov. Zároveň sú aj vodeodolné a dokonca odpudzujú nečistoty. Šírka konštrukcie je 61 cm, čo je pre tvoj výťah úplne super. Kolesá kočíka sú nafukovacie, poskytujú tak maximálne odpruženie aj pri jazde v teréne. Zložíš ho s nasadeným sedadlom športovej časti a dokonca po zložení sám stojí. Kúpiš ho vo viacerých farebných prevedeniach.

Moon Relaxx Edition

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally