Aký hlboký kočík?

Zodpovedané
20. jún 2022

Ahoj,

rada by som Ťa poprosila o tip na hlboký kočík. Zatiaľ bezcieľne rozmýšľam a mám predstavu o kombinácii niekoľkých požiadaviek, ktoré pravdepodobne v jednom kočíku nenájdem.

Ideálny sa mi zdal Inglesina Magnum, ale už je len v bazárovej ponuke.

Mala by si typ na kočík, ktorý by bol odpružený, hodil by sa do mesta (mačacie hlavy, výťahy, obrubníky, autobusy) a zároveň by z času na čas zvládol aj prírodný terén (žiadne extrémy a náročné prevýšenia)?

Vanička by mala byť priestrannejšia. Sme s partnerom obaja vysokí a čakáme chlapca, takže to na drobčeka netipujem. Navyše sa má narodiť pred zimou.

Ideálne by boli otočné (zahýbacie) kolieska, ktoré by mali rovnaký rozmer medzery medzi zadnými a prednými kolesami. Kvôli našej výške by sa nám hodila aj dostatočne nastaviteľná rukoväť (cca do tých 115 cm). Cena nerozhoduje.

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý variant odporúčam kombinovaný kočík Britax Go Big2, ktorý spĺňa všetky požiadavky. Jeho dizajn sa nemusí každému páčiť, ale jedná sa o veľmi kvalitný model s úžasnými jazdnými vlastnosťami.

Ďalej odporúčam aj samostatné hlboké kočíky, jedným z nich je model Inglesina Sofia, ktorý má rovnaký typ podvozku ako Inglesina Magnum. Je veľmi dobre odpružený a "hojdavý", ale nevýhodou sú neotočné kolesá.

Menšie, ale otočné kolesá má aj Inglesina Aptica XT, ktorý sa dá zakúpiť tiež ako samostatný model (kúpiš podvozok a zvlášť hlbokú vaničku).

A samostatný kočík je potom aj Kunert Lazzio, ktorý je tiež dobre odpružený. Má moderný dizajn a oceníš u neho aj dostupnú cenu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia