Aký je rozdiel medzi Bugaboo Bee3 a Bee5? A odporučili by ste ho?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobry den,

zvazujem kupu sportoveho kocika alebo golfaca. Pozdava sa mi Bugaboo Bee - prosim, aky je rozdiel medzi 3 a 5? Odporucali by ste ho? Potrebujeme kocik do mesta, pohodlny, skladny... Hlavne pre dieta (1rok), ktore kocik velmi nemusi.

Dakujem 🙂

Ahoj,

ak dieťatko kočík moc nemusí, zaručiť, či pre vás bude dobrý hocktorý z nich ti neviem. Ale teda celkovo je to kočík veľmi fajn, samozrejme so svojimi nevýhodami, ale tie má doslova každý existujúci model.

Pre oba platí, že sedenie je pomerne otvorené a nízko položené, no dobre pre dieťa prístupné (nastúpi si aj samo). Mimo celkom fajn jazdných vlastností (aj keď nie každému sedí ťažisko/dvíhanie na obrubník) je Bee super aj kvôli kompaktným rozmerom pred aj po zložení a zmestí sa asi všade. Nehovoriac samozrejme o tom, že jeho unikátny look je neopakovateľný a upúta nejeden pohľad.

A k rozdielom. Bugaboo Bee3 je starší model, ktorý skončil niekedy okolo 2016. Jeho výhodou je na výšku posuvná strieška, ktorá ti tak zvyšuje priestor pre dieťa tým, že sa jeho rastu prispôsobuje. Bugaboo Bee 3 je tak relatívne “priestrannejší”.

Bugaboo Bee 3

Bugaboo Bee5 túto možnosť už nemá, ale tak je to model novší, teoreticky kvalitnejší - vydrží dlhšie. Pribudli mu body na priame pripojenie doplnkov ako skejtík či držiak na pohár, takže k nim netreba špecifické ‘adaptéry’. Má tiež lepšie kolieska s mäkším odpružením, ktoré sa menej zanášajú - toto je naozaj veľká výhoda. Naviac je vybavený ešte väčším nákupným košíkom. Novými sú aj látky a typy striešok na výber, ale to už taký podstatný rozdiel nie je.

Bugaboo Bee 5

Celkovo, ak ideš kupovať nový, jednoznačne vždy vyhráva novší model. Ak uvažuješ o bazárovom, tam vždy posudzujem stav a cenu - k je cena podstatne výhodnejšia u trojky a stav kočíka je dobrý, určite môže byť aj trojka dobrou voľbou. Vždy je to o ponuke.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli