Aký je rozdiel medzi kočíkom Prime Lite Deep Black 2020 a Kinderkraft Prime Grey Premium?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

chcem si kúpiť kočík značky Kinderkraft.

Ktorú trojkombináciu odporúčaš?

Pozerali sme trojkombináciu Kinderkraft Prime 2019 Grey Premium. Cena bola viac ako 600 eur. Na mall.sk sme našli aj trojkombináciu Prime Lite Deep Black 2020 za vyše 300 eur.

Môže tam byť taký rozdiel?

Je to iný typ kočíka?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade je ich veľkým rodielom materiál kolies a dôležitý faktor, ktorý podstatne znižuje cenu. Kočík Kinderkraft Prime 2019 Lite, ktorý v kočíkopédií nemáme sa už nevyrába. E-shopy a kamenné obchody ho predávajú iba zo svojich posledných kusov, ktoré dopredávajú, a preto má výrazne nižšiu cenu. Má kolesá z menej odolnej Eva peny, ktorá je stavaná na rovný povrch mesta. Bola by som opatrná pri kúpe, pretože kolesá nie je možné nahradiť v prípade ich opotrebovania.

Oproti nemu model Kinderkraft Prime je stále výrobcom vyrábaný. Má nafukovacie kolesá, ktoré sú odolnejšie. Kočík je stavaný nielen na mesto a aj na nerovný terén dediny, či výletov (štrk, poľná cesta...). Kočík prešiel v roku 2020 redizajnom v podobe vynoveného, modernejšieho looku a aj zvýšenia - až 22 kg nosnosti športového sedadla. K tomu sa môže pochváliť aj nastaviteľnou, koženkou potiahnutou rukoväťou, ako aj prístupným a relatívne priestranným nákupným košíkom.

Prečítaj si aj o cenovo dostupnej kočíkovej novinke Kinderkraft Nea. Je to funkčný a nielen mestský kočík, ktorý Ťa tiež prekvapí.

Zopa Quest je kočík, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestské modely, ktoré zvládajú aj trávnatý terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí. Určený je pre osoby okolo 165 cm a menej.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally