Aký je rozdiel v nosnosti kočíka Nuna Mixx Next a Nuna Demi Grow?

Zodpovedané
5. jan 2023

Ahoj,

chcem kúpiť kočík značky Nuna, lebo nás zaujal na prvýkrát. Obaja sme vyšší.

Viac sa mi páči kočík Nuna Demi Grow, no bojím sa, že je len do 15 kg dieťaťa. Nuna Mixx Next je podľa mnou vyhľadaných info do 30 mesiacov.

Koľko kg je rozdiel v nosnosti dieťaťa pri hlbokej vaničke a aj pri športovej časti pri týchto dvoch modeloch?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Nuna sú veľmi dobrou voľbou. Sú kvalitné a dizajnové.

Nuna Mixx Next je kočík, ktorý je vďaka svojim nenafukovacím kolesám plneným penou a dvojitému odpruženiu stavaný do mesta a aj na dedinu. Hoci má vyššiu 22 kg nosnosť športového sedadla, má ho veľmi podobných rozmerov ako Demi Grow. Ich chrbtové opierky majú výšku 48 cm, čo môže byť pre staršie 2 - 2,5-ročné dieťa už nevyhovujúca veľkosť.

Nuna Demi Grow je mestskejším kočíkom, ktorý má materiál kolies totožný s Mixx Next. Má však tvrdšie dvojité mechanické odpruženie, ktoré si môžeš sama prepínať. Výlety v zhoršenom teréne však zvláda obstojne. Výnimočnosť modelu spočíva v možnosti rozšírenia na tandem pre dvojičky, či vekovo rozdielnych súrodencov. Nosnosť športového sedadla pre každé dieťa zvlášť je však iba 15 kg.

Ich hlboké vaničky majú rovnakú nosnosť, a to do maximálne 9 kg hmotnosti dieťaťa s oblečením. Na pripočítanie váhy oblečenia mamičky často zabúdajú. A taktiež majú rovnaké vnútroné rozmery.

Ich zásadný rozdiel špočíva v rozdielnom type športových sedadiel.

Poznáme dva základné typy športového sedadla:
- korýtkové sedadlo - Nuna Demi Grow,
- sedadlo s „rovným ľahom" - Nuna Mixx Next.

Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho dokonca môže odporučiť pediater. Korýtko pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom je spánok dieťaťa na brušku. Ten v tomto prípade nie je možný, prinajlepšom by bol maximálne nepohodlný.

Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh dokážu vytvoriť vodorovnú (alebo takmer vodorovnú) plochu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje tento parameter kočíka ako úplný ľah (sklon opierky vytvorí priestor na ležanie s uhlom minimálne 150 stupňov a viac). Viac podrobných informácií o rozdelení ľahov nájdeš v sekcií "Športové sedadlo" v našom podrobnom článku, ktorý Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally