Aký kočík je zo všetkých najlepší?

12. feb 2019
Ktorý kočík by ste odporučila ako najlepší, je jedno aká cena?
Ahoj!

Na túto otázku myslím si, neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože u každého kočíka existuje situácia, kedy ho jedna mamina vychváli do neba, a druhá povie, že by ho už nikdy viac nechcela. Extrémne tu totiž záleží od preferencií toho ktorého človeka, ako aj jeho životnej situácie a štýlu. Skúsim to zhrnúť v niekoľkých modeloch, ktoré ja osobne považujem za extrémne vydarené a jedny z najlepších, čo si možno zaobstarať.

Mojou osobnou preferenciou a asi najlepším kočíkom, čo som mala (ešte stále mám, lebo sa ho akosi neviem vzdať), je Seed Papilio. Kombinuje totiž robustnú konštrukciu s výbornými jazdnými vlastnosťami, priestor pre dieťa aj pre náklad, pre mňa osobne unikátny a luxusný dizajn (ten však nie každému bude vyhovovať, keďže je špecifický) a zároveň veľmi vysokú kvalitu. Odviezol mi až 3 deti naraz, keďže v mieste pre košík sa normálne zmestí aj ležiaci chlapec pls stojaci za ním 😃 A to dokonca dám aj jednou rukou v prípade potreby. Skladá sa pritom, vďaka dovnútra sklopným kolieskam, na úplnú placku, takže napriek tomu, že to nie je malý a ultraľahký kočík, je zároveň jednoduchý na prevoz a zmestí sa do každého auta vrátane Fiat 500-vky.

Ďalšími, od situácie závisiacimi modelmi, sú Cybex Priam a Cybex Mios. Oba nádherné, praktické, pre mňa osobne Mios úplná topka pre mestského rodiča, ktorý potrebuje malý a kompaktný, no zároveň plnohodnotne využiteľný model.

Naopak, pre človeka čo jazdí v teréne a potrebuje kočík - tank, podľa mňa nie je lepšia voľba ako Britax Go Big. Jazdné vlastnosti skombinované s úžasným pružením a zároveň priestorom pre dieťa i pre nákup sú jednoducho nezopakované u nijakého iného modelu.

Stredom pre módne orientované mamičky je aj Bugaboo Fox, čo je určite veľmi vydarený a super funkčný, všestranný kočík s kopou skvelých funkcií vrátane možnosti si ho prispôsobiť.

Z neotočných, spratnejších modelov mňa osobne neočakávane očaril GB Zero, ktorého jazdné vlastnosti a kompaktná skladnosť mi jednoducho absolútne vyhovovali. Okrem neho mi veľmi imponuje Cosatto Fly kombinujúci výhody športového a golfového kočíka a zároveň nádherný dizajn.

Existuje ale veľké množstvo skvelých kočíkov, a je to ozaj len na mamičke a dieťatku, ktorý je pre nich ten naj. Dôležitým je naozaj si ujasniť priority a vybrať si model, ktorý im čo možno najbližšie vyhovie. A aj keď to niekedy stojí čo to stojí - kočík predsa používaš denne, tak do čoho iného je lepšie investovať, ako do každodenného pohodlia teba i dieťatka.
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli