Aký kočík odporúčaš do lietadla?

Zodpovedané
16. dec 2021

Ahoj,

rada by som počula názor odborníka na kočík do lietadla. Dizajnovo sa mi najviac páči Elodie Mondo, no zvažujem aj Joolz Aer. Viem, že má nižšiu nosnosť.

Pozerala som aj Cybex Eezy S+, ale ten už nespĺňa rozmery príručnej batožiny niektorých leteckých spoločností. Yoyo už je nad limit.
Moje požiadavky:

  • čo najľahší,
  • čo najskladnejší,
  • aspoň do 18 kg (ideálne do 22 kg),
  • s veľkou strieškou,
  • čo najviac do úplného ľahu,
  • hlavne, aby to nehrkalo,
  • poľským značkám by som sa radšej vyhla.

Existuje ešte nejaký iný kočík, ktorý by mohol byť vhodný?

Ďakujem krásne za odpoveď.

Ahoj,

čo sa cestovných kočíkov týka, tak len u mála z nich nájdeš veľkú XL striešku. Túto funkciu skôr nahradíš predĺžením za pomoci šatky.

Joolz Aer je asi tým najlepším cestovným kočíkom, ktorý vyšiel v roku 2020. Chváli sa vo svojej kategórii dokonca najergonomickejším sedením, štýlovým dizajnom, prémiovými materiálmi a aj vyššou nosnosťou.

Joolz Aer

Ak ale nechceš prísť o XL striešku a vyššiu 22 kg nosnosť, tak určite siahni po Elodie Details Mondo.

Elodie Details Mondo

Kočík s nosnosťou 22 kg, ale bez XXL striešky a skutočne malých rozmerov pripomínajúcich kočík pre bábiky je Bugaboo Ant. Ale všeobecne cestovné kočíky sú robené veľmi malinké a to hlavne preto, že musia spĺňať rozmery príručnej batožiny. Takže nejaké super funkcie od neho nečakaj.

Bugaboo Ant

U mňa však v kategórií cestovné kočíky víťazí Easywalker Miley, ktorý má tiež 22 kg nosnosť. Má aj kompaktné rozmery vhodné pre cestovanie lietadlom. Je vybavený rozšíriteľnou strieškou, UV50+ ochranou a samozrejmosťou je aj extra polstrovanie. K výhodám si pridaj aj prístupný, otvorený nákupný košík a máš jeden ľahký športiačik vhodný (nielen) na cestovanie bez záťaže.

Easywalker Miley

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally