Aký kočík pre 152 cm vysokú ženu na sídlisko, ktoré je do kopca?

Zodpovedané
12. nov 2023

Ahoj,

potrebovala by som radu pri výbere kočíka. Čakám júlové bábo a mám iba 152 cm. Žijem na sídlisku, ktoré je v kopci, čiže tlačeniu sa nevyhnem. Máme tu aj veľa schodov, občas rozbité chodníky a tiež blízko pri bytovke máme les. Do neho síce vedie asfaltka, avšak je tam aj lúka, čiže kočík by nemal mať problém s prekonávaním terénu. Výťah našťastie máme.

Často chodíme aj na výlety autom, takže by som ocenila kočík, s ktorým by sa ľahko manipulovalo. Jednoduché skladanie ideálne aj s nasadenou športovou časťou a váha sú určite veľmi dôležité.

Podľa recenzií alebo videí na youtube ma zaujali Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo, Babystyle Oyster 3, Valco Baby Snap 4 Trend Sport a Thule Urban Glide 2.

Cena nie je až tak rozhodujúca ako potreba nájsť kompromis medzi terénom, skladnosťou, hmotnosťou kočíka a mojou výškou. Prikláňam sa aj k možnosti kúpiť iba športový kočík, do ktorého by som v lete využila vložnú tašku. Ideálne by bolo, ak by bol originál k značke kočíka. A ak kupovať iba športový kočík, ocenila by som taký, ktorý by som využila čo najdlhšie.

Verím, že existujú kočíky aj pre mini ženy ako som ja. Určite by som si chcela kočík vyskúšať aj osobne na nejakej predajni, avšak rada by som išla už s nejakým zúženým výberom.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade vyradíme z Tvojho výberu všetky kočíky – Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo, Thule Urban Glide 2, Babystyle Oyster 3 a aj Valco Baby Snap 4 Trend vo verzií Sport (nafukovacie kolesá). Tieto kočíky sú vďaka vyššie položeným nadstavbám na konštrukciách a zároveň aj výškou rodičovskej rukoväte určené pre vyšších rodičov. Tieto a ešte iné detaily, ktoré naopak vysokí rodičia milujú, búdú Tebe zase prekážať.

Ty potrebuješ presný opak týchto kočíkov, a to sú kočíky určené pre nižších prípadne stredne vysokých rodičov. Tie majú obidve nadstavby umiestnené vo výške, ktorá Ti bude vyhovovať. Znamená to, že sa nebudeš musieť dvíhať na špičky, aby si do nich videla a rodičovskú rukoväť budeš mať tiež prispôsobenú k svojej postave.

Pozri si kočíky Coletto Fado a Coletto Fado FX. Zaujmú krásnym dizajnom, ľahkými a veľmi dobre odpruženými konštrukciami. Oproti iným poľským kombinovaným kočíkom sú výrazne ľahšie (12,5 kg). Hlboké vaničky sú veľmi priestranné a príjemne odvetrávané. Nie sú ani ťažké a je možné ich zložiť na placku. Vďaka tomu je kočík skladnejší, napríklad do auta alebo pri uskladnení doma. Športové sedadlá sú priemerne priestranné. Môžeš si dokonca vybrať materiál koles, volíš si z nafukovacích alebo gélom plnených. Po dokúpení adaptéra je možné nasadiť autosedačky BeSafe iZi Go Modular, Maxi-Cosi – CabrioFix, Coral, Joie i-Gemm 2, alebo Cybex.

Podobnými modelmi sú aj Cavoe Axo Comfort, Zopa Quest, alebo Cavoe Moi+.

Keďže Ťa zaujal Miloo, tak si pozri jeho bratský model Espiro Yoga. Je to takžiež elegantný kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme ovládaním jednou rukou a aj zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Po zložení sa dá jednoducho preniesť na ramene pomocou zabudovaného ramenného popruhu, alebo uložiť na miesto. V zloženom stave stojí. Vanička zaujme nielen zabudovaným stabilizátorom vibrácií, panoramatickým oknom, ale aj možnosťou zloženia na placku, ktorá šetrí miesto. Jeho rodičovská rukoväť a nadstavby sú umiestnené tak, že sadnú rôzne vysokým rodičom.

Zo známejších značiek sú to Joolz Hub+, horúca novinka Joolz Day5 alebo Cybex Eos Lux.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally