Aký kočík pre 174 cm vysokú ženu na dedinu?

Zodpovedané
23. jan 2024

Ahoj,

chcem poprosiť o radu pri výbere kočíka pre vysokých rodičov žijúcich na dedine. Prijali by sme, aby vanička bola vyššie položená, aby sme sa nemuseli veľmi zohýbať. Tiež by potešila priestranná vanička, hlavne čo sa šírky týka (aspoň 40 cm). Polohovateľná opierka hlavy a aretácia kolies je dôležitá. Chceme, aby sa kočík pekne hojdal.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

z TOP kočíkov je najobľúbenejším kočíkom na dedinu pre vyšších rodičov model ABC Design Salsa 4 Air. Jeho vyššie umiestnené nadstavby spríjemňujú celkovú manipuláciu s kočíkom a nie je potrebné sa hlboko predkláňať k dieťaťu. Poteší aj absencia zadnej osi kolies, ktorá tak neobmedzuje ani v dlhých krokoch. Hlboká vanička aj športové sedenie patria k tým priestrannejším na trhu, takže sa v nich dlho povozí aj väčšie dieťa. Vyššia váha kočíka vyžaduje ovládanie obidvoma rukami.

Z cenovo dostupnejších podobných modelov si pozri Adbor Texas.

Pozri aj Noordi Luno All Trails. Má zachované jednoduché a oválne línie. Premenou prešla hlavne jeho konštrukcia, ktorá vyzerá síce robustnejšie, ale za to má po zložení kompaktnejšie rozmery. Samozrejmosťou je možnosť zloženia s nasadeným športovým sedadlom. Má nastaviteľné odpruženie a vďaka kolesám plnených špeciálnym gélom REAL GELTM prejde aj ľahší terén.

A nedá mi nespomenúť model českej značky Jasmine Camino.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally