Aký kočík pre 7 mesačnú dcérku?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť. Momentálne máme ABC Design Salsa 4 Air a chcela som k nej do auta kúpiť ľahký športový kočík - na cestu k lekárke, do nákupného centra a na dovolenku (lietadlom asi nepojdeme).

Dcéra bude mať čoskoro 8 mesiacov a od nového roka sedí sama. Dlhá moc nebude, my nie sme moc vysokí.

Zvažovala som Elodie Details Mondo, Joolz Aer, Thule Spring alebo Easywalker Jackey. Chcela som pekný dizajn, úplný ľah, ľahké ovládanie jednou rukou.

Každý mal niečo, čo mi vadilo/chýbalo a potom som zbadala Joolz Hub+ a premýšľam, že predám ABC Design Salsa 4 Air a budem mať len ten Joolz Hub+. Bývame na dedine a bojím sa, či to ten kočík utiahne - štrková cesta/zlé chodníky. Kufor v aute máme veľký, prevoz nevadí.

Prípadne mi vieš prosím poradiť niečo lepšie?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa pozriem na priestor sedadla Joolz Hub+, tak tento model športového kočíka nemá až také malé sedadlo. Jeho rozmery chrbtovej opierky 52 cm a celkovej ložnej plochy 94 cm patria k tým väčším. Rozmerom po zložení nepatrí k tým najmenším. Zaberie skoro ten istý priestor ako ABC Design Salsa 4 Air. Váhou konštrukcie so sedadlom je ľahší o 3 kg. Páči sa mi aj jeho praktický popruh, pomocou ktorého ho dokážeš prenášať na ramene.

Prípadne by som k nemu odporučila prikúpiť ľahší cestovný kočík, ktorý využiješ do auta na výlety, cestovanie alebo rýchly nákup.

Takýmto modelom je Coto Baby Riva. Je to ľahký (7 kg) športový kočík, s nosnosťou sedadla 18 kg a veľmi kompaktným skladaním, ktoré sa približuje k rozmerom príručnej batožiny. Kolieska sú menšie. Pre hladšiu jazdu mestskom sú však mäkko odpružené. Sedadlo je dobre polstrované, dostatočne široké a polohovateľné až do ľahu. Namiesto klasického tyčového madla, má Coto Baby Riva madlo v tvare T. Môžeš ho jednoducho odklopiť, alebo celkom odňať. Výhodou je aj predĺžiteľná XXL strieška so šiltom. Cena nového sa tu na MK pohybuje od 139 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally