Aký kočík pre januárové bábätko?

Zodpovedané
20. sep 2022

Ahoj,

snažím sa nájsť kočík, ktorý by vyhovoval mne a aj mužovi. Pri prvom dieťati sme mali ABC Design Salsa 4 2019. Bola som s ním viac menej spokojná, ale teraz by som chcela iný, keďže tento nám už doslúžil. Mala som problém najmä s penovými kolieskami a korýtkovým sedením, lebo v aute zaberal príliš veľa miesta a s manželom dosť cestujeme.

Teraz sa snažím nájsť kočík ktorý:

  • je spratný ( športová časť sa dá zložiť celá aj s konštrukciou),
  • má iné ako penové kolesá ( môžu byť aj nafukovacie aj gélové),
  • má veľkú vaničku,
  • športová časť sa dá dať do úplného ľahu,
  • má veľkú striešku aj na vaničke aj na športovej časti,
  • je vhodný aj do mierneho terénu,
  • hľadám dvoj alebo trojkombináciu s cenou max do 500 eur - ak sa jedná o bazárový kočík.

Manžel meria 182 cm a ja 172 cm.

Ktorý by si odporučila?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

jednoznačne odporúčam model Tutis Sky. Je to všestranný kombinovaný kočík v štýlovom dizajne. Má hliníkovú konštrukciu s nafukovacími kolesami a plne pneumatickým nastaviteľným odpružením. Vďaka tomu Ťa svojimi jazdnými vlastnosťami, nesklame v žiadnom teréne.
Priestrannú hlbokú vaničku má vybavenú mäkkým matracom, madlom na prenos a poteší aj možnosť hojdania. Výhodou je aj jej možnosť zloženia na "placku", takže nezaberie veľa miesta.

Sedadlo športovej časti je plne otočné a disponuje mäkkým vankúšom pre menšie deti i zvýšeným nánožníkom. Môžeš ho polohovať až do takmer úplného ľahu, a to v chrbtovej i nožičkovej časti. Striešku môžeš predĺžiť nielen šiltom, ale aj dvojnásobným rozzipsovaním s jednou ventilačnou časťou.

Podobným cenovo dostupným modelom je Kinderkraft Nea. Môžeš si o ňom prečítať podrobnejší krátky článok.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally