Aký kočík pre júnové bábätko do 400 eur?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

chcela by som poradiť dvojkombinaciu kočíka s tým, aby bola vanička priestranná. Bábätko sa narodí v júni a chcem, aby sa v zime zmestilo aj s fusakom. Najlepšie by bolo, aby bola aj športová časť ľahšia, skladná v celku aj so sedakom a aby zvládol dedinský terén (napr. poľná cesta) a aby sa s ním ľahko manipulovalo.

Zatiaľ sa nám zapáčili Bebetto Luca Pro a Joie Versatrax.

Ktorá kombinácia je najlepšia a bude stáť do 400 eur?

Ďakujem

Ahoj,

kočík Bebetto Luca som rozoberala v tejto otázke v poradni, tak sa na ňu pozri 🙂.

Ide o dva rozdielne typy kočíkov. Podľa mňa bude Joie Versatrax lepšou voľbou. Oproti Luca má o viac ako 2 kg menej, čo je znateľný rozdiel, pokiaľ budeš kočík často skladať. Nižšiu hmotnosť oceníš potom hlavne pri športiaku, keď dieťa povyrastie. Okrem toho má aj priestrannejšiu hlbokú vaničku, zvýšenú nosnosť (22 kg) a celkovo nepôsobí tak robustne. Síce nemá nafukovacie kolesá, ale gumové plnené penou, napriek tomu si s terénom poradí dobre vďaka odpruženiu a tlmiču nárazov. Ľahko sa s ním manipuluje. Navyše aj skladanie zvládneš jednou rukou do kompaktných rozmerov. Ďalej má priestranný nákupný košík s vreckom na drobnosti a samozrejmosťou je polohovanie chrbta aj nôh až do úplného ľahu.

Ja by som určite išla do Joie Versatrax, či už kvôli nižšej hmotnosti, lepšej skladnosti alebo vyššej nosnosti a rozmernosti. Vďaka nej Ti vydrží oveľa dlhšie. Celkovo je to veľmi obľúbený kočík a mamičky ho kupujú často ako náhradu za športiak z dvojkombinácie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia