Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký kočík pre letné dieťa, do mesta aj do terénu?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobry den,

aky kocik by bol vhodny pre letne dieta, vyuzitelny do mesta ale aj do terenu? Dakujem za odpoved.

Ahoj!

Strašne mi chýba nejaké určenie rozpočtu, viac k (prevažujúcemu) terénu, viac k tomu, či a ako cestujete… Preto skúsim dať aspoň všeobecné rady.

Pre letné dieťatko by som zvážťila kočík so vzdušnejšou vaničkou, ideálne s väčšou strieškou. Možnosťou je aj rovno kvalitný športiak s vložnou taškou - nepotrebujete fusak, a pre niektorých je toto praktická cesta, ako ušetriť i nenaťahovať sa zbytočne s hlbokou časťou.

Niektoré maminy vyžadujú obrovskú vaňu, aby v nej dieťa vydržalo aj celú zimu. Rozumiem tomuto uvažovaniu, ale treba rátať s tým, že aj keď s veľkou vaničkovou nadstavbou, deti často už okolo pol roka aj tak vo vaničke nechcú byť - chcú vidieť, zaujímajú sa aj o okolie. Záleží samozrejme vždy od dieťaťa. Ja určite neodradzujem od veľkej hlbokej časti, len vravím, že by to podľa mňa nemala byť priorita a dôvod kúpiť robustný poliak, ktorý potom aj tak vymeníš, lebo skladanie a konfiguráca so športiakom je nie vždy vyhovujúca.

Okrem toho by som sa sústredila na podvozok, teda vzhľadom k terénu a spôsobu tvojho života/kočíkovania by som prispôsobila ľahšiu mestskú, alebo ťažšiu terénnejšiu konštrukciu. Ty chceš mesto i terén, takže vhodné je nájsť nejaký vhodný kompromis váhy a skladnosti. Za mňa, počítajúc aj s dobrou vaničkou s veľkou strieškou - ABC Design Salsa 4 bude správny výber. Super jazdné vlastnosti, dopruženie, strieška, priestor, košík. Skladanie a váha sú primeraná. Je dostupný aj v ťažšej verzii s nafukovačkami Salsa 4 Air.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.