Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Strašne mi chýba nejaké určenie rozpočtu, viac k (prevažujúcemu) terénu, viac k tomu, či a ako cestujete… Preto skúsim dať aspoň všeobecné rady.

Pre letné dieťatko by som zvážťila kočík so vzdušnejšou vaničkou, ideálne s väčšou strieškou. Možnosťou je aj rovno kvalitný športiak s vložnou taškou - nepotrebujete fusak, a pre niektorých je toto praktická cesta, ako ušetriť i nenaťahovať sa zbytočne s hlbokou časťou.

Niektoré maminy vyžadujú obrovskú vaňu, aby v nej dieťa vydržalo aj celú zimu. Rozumiem tomuto uvažovaniu, ale treba rátať s tým, že aj keď s veľkou vaničkovou nadstavbou, deti často už okolo pol roka aj tak vo vaničke nechcú byť - chcú vidieť, zaujímajú sa aj o okolie. Záleží samozrejme vždy od dieťaťa. Ja určite neodradzujem od veľkej hlbokej časti, len vravím, že by to podľa mňa nemala byť priorita a dôvod kúpiť robustný poliak, ktorý potom aj tak vymeníš, lebo skladanie a konfiguráca so športiakom je nie vždy vyhovujúca.

Okrem toho by som sa sústredila na podvozok, teda vzhľadom k terénu a spôsobu tvojho života/kočíkovania by som prispôsobila ľahšiu mestskú, alebo ťažšiu terénnejšiu konštrukciu. Ty chceš mesto i terén, takže vhodné je nájsť nejaký vhodný kompromis váhy a skladnosti. Za mňa, počítajúc aj s dobrou vaničkou s veľkou strieškou - ABC Design Salsa 4 bude správny výber. Super jazdné vlastnosti, dopruženie, strieška, priestor, košík. Skladanie a váha sú primeraná. Je dostupný aj v ťažšej verzii s nafukovačkami Salsa 4 Air.