Aký kočík pre marcové bábätko?

Zodpovedané
13. nov 2021

Ahoj,

hľadám kočík pre marcové bábätko. Mal by byť odpružený s nafukovacími kolesami a veľkou vaničkou. Mal by mať dosť odkladacieho priestoru a a mal by zvládnuť aj horší terén v meste a aj v prírode.

Bývam v meste v bytovke s výťahom, čiže budem ho musieť do výťahu niesť po schodoch. Mám len 160 cm a vážim necelých 50 kg.

Malo by ísť o dvojkombináciu. Čo sa týka ceny, tak som ochotná dať za nový maximálne 700 eur. Som otvorená aj bazárovým ponukám. V obchode ma zaujali poľské kočíky, no pri tých sa obávam vyššej váhy a nekvalitného materiálu.

Aké konkrétne značky spĺňajú moje požiadavky?

Ktoré z poľských kočíkov spĺňajú moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade jedna malá novinka - nafukovacie kolesá pomaličky výrobcovia kočíkov nahrádzajú gumovými plnenými gélom. A to pre ich bezúdržbovosť a ešte sú o čosi ľahšie ako nafukovacie.

Pri tvojej výške a hlavne váhe potrebuješ ľahší kočík, no zároveň dostatočne pevnú konštrukciu.

Veľmi dobrou voľbou by bola novinka Kinderkraft Everyday. Je to multifunkčný športový kočík. Ide o nový model pre rok 2021, ktorý možno použiť na prechádzanie úzkych mestských chodníkov, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty). Kinderkraft Everyday je spojením mestského a terénneho kočíka. Vďaka jeho rozsiahlemu systému odpruženia s nastaviteľnou tvrdosťou odpruženia umožní, aby sa inovatívny kočík prispôsobil akémukoľvek povrchu. Bezúdržbové kolesá s gélovou výplňou, zaručujúce odolnosť proti prerazeniu. K tomu pridáva zvládnuteľnú váhu, hliníkovú konštrukciu, ktorú zložíš jednoručne na plocho aj s nasadeným sedadlom, UV ochranné vode odolné textílie a jednoduchú obsluhu.

Kinderkraft Everyday

A to by bol od poľských výrobcov asi tak jediný model, keďže vyrábajú váhovo ťažké a robustné kočíky.

Skús si pozrieť aj model Thule Spring. Jedná sa o trojkolesový športiak. Je kompaktnejší, užší a “mestsky nadaný”. Má ľahkú hliníkovú konštrukciu a kolesá vhodné na terén v meste aj mimo mesta.

Thule Spring

Poprípade si skús pozrieť aj kočíky značky Valco Baby. Sú to prevažne mestské modely, no nájdeš medzi nimi aj terénnejšie modely. Mne osobne sa veľmi dizajnovo a ani funkčne nepáčia. No možno medzi nimi nájdeš model, ktorý ti padne do oka.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally