Aký kočík pre novorodenca a 15-mesačného súrodenca?

Zodpovedané
26. okt 2022

Ahoj,

čakám druhé bábo. V čase pôrodu bude mať môj prvý syn 15 mesiacov.

Aký súrodenecký kočík by bol vhodný pre dve deti?

Vanička + športový, neskôr 2 športové kočíky. Podľa možnosti taký, ktorý sa zmestí do kufra auta Audi A4.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

kufor Audi A4 je objemovo priestranný, akurát má nevýhodu v rozmeroch otvárania kufra. Chcelo by to niečo so skladaním na plocho v čo najužšom rozmere a zároveň nie veľmi široké. Počítam s tým, že dĺžku si môžeš zrotovať. A najlepšie tak, aby sa Ti kočík nevzpriečil.

Najlepšou možnosťou by bol Cybex Gazelle S, ktorý má po zložení praktické rozmery (84,5 × 65 × 32 cm). Navyše je prvým konvertibilným kočíkom využiteľným ako v jednomiestnej verzii, tak aj vo forme dvojmiestneho tandemu. Ohromí schopnou konštrukciou s vysokou nosnosťou pre každé sedadlo, ktoré unesie až 22 kg dieťa. Má priestranným nákupný košík, ktorého nosnosť je ďalších plus 12 kg. Odpružené kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou prejdú aj nerovnosťami.

Ďalším kandidátom je Bugaboo Donkey 5 alebo jeho staršie ročníky. Na šírku má len 74 cm, ale môžeš ho prerobiť v pár krokoch na mono (60 cm). Je ľahký a konvertibilný, takže keď sa už starší súrodenec nebude chcieť voziť, jednoducho ho prerobíš opäť na Mono. A prípadne mu dokúpiš už iba skejt.

Pozri aj kočíky, ktoré som nedávno spomínala v podobných otázkach. Pre inšpiráciu Ti ich sem pripnem.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally