Aký kočík pre väčšie 15-mesačné dieťa?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre vyššie 15-mesačné dieťa, ktoré má 12 kg. Chcem, aby kočík vydržal už do konca kočíkovania. Malo by sa v ňom dať v prípade potreby pohodlne vyspať, ale využitie bude najmä na presuny v meste, občas aj s nerovným terénom. Strieška by mala byť väčšia v prípade slnka, dažďa a mohol by byť skladný pri presunoch autom. Cenovo by mohol byť cca 200 - 300 eur.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pri takomto type mestského kočíka, nie je potrebné až také mäkké odpruženie. Je to aj vzhľadom k váhe a veku dieťaťa.

Medzi mamičkami je populárny Valco Baby Snap 4. Je cenovo dostupný. Máš aj možnosť dokúpenia nafukovacích kolies. Je jedným z najľahších so svojimi 6,4 kg. Zároveň má vyššiu 20 kg nosnosť sedadla na dieťa. Je priestranný a pohodlný. Cena sa odráža na kvalite materiálov. Je neodpružený, čo niekomu môže prekážať.

Podobným typom je Petite&Mars Street+. Označenie Air v názve znamená nakufovacie kolesá. Je to priestranný a pohodlný kočík. Má mechanické odpruženie všetkých štyroch kolies. Mamičky si ho veľmi chvália. A navyše ho zakúpiš s krásnymi limitkovými strieškami.

Ak chceš niečo menšie a skladnejšie aj na dovolenky, tak odporúčam cestovný model Petite&Mars Cross. Má o čosi menšie kolieska z tvrdenej gumy, ktoré sú naviac všetky odpružené. Prečítaj si o ňom krátky článok.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally