Aký kočík pre väčšie dieťa je vyslovene vhodný do mesta a na cestovanie?

Zodpovedané
31. okt 2023

Ahoj,

hľadám kočík pre dieťa, ktoré je zatiaľ nesediace. Máme Elodie Details Mondo, ale to už bude chrbtová opierka malá. Takže potrebujeme niečo ľahké, skladné, ideálne polohovanie so šnúrkou. Ľah nemusí byť úplný.

Pozerala som Easywalker Jackey XL, len neviem či nie je priveľký v zloženom stave, keďže dosť často cestujeme.

Pri Bugaboo Butterfly sa mi páčila opierka na nohy, ale tým polohovaním som si nie úplne istá (mám na mysli ten cvok).

Hľadám kočík vyslovene do mesta a na cestovanie, čo najľahší a ideálne aj ľahko rozkladací. Kočík do terénu máme Thule Urban Glide 2.

Aký kočík je vhodný vyslovene do mesta a na cestovanie?

Ďakujem

Ahoj,

vyslovene kočík na cestovanie (rozmer príručnej batožiny) a zároveň do mesta je aj Tebou spomínaný Bugaboo Butterfly. Lenže je to kočík, ktorý má možnosť sklopenia chrbtovej opierky do tzv. poloľahu či polosedu. To je iba také jemné opretie do zadu. Takýto typ ľahu nie je vhodný pre ešte nesediace dieťa a môže deformovať chrbticu. Je určený pre staršie a už sediace deti.

Pozri si nasledovné drahšie a aj cenovo dostupné cestovné a zároveň mestské kočíky, ktoré spĺňajú Tvoje požadované kritériá. Sú nimi Nuna TRVL, MoMi Ofra, MoMi Estelle Dakar, Maxi-Cosi Leona², Cam Compass 2.0, alebo Joolz Aer+. Všetky majú výšku chrbtovej opierky viac ako 50 cm. Ich kolesá a odpruženie sú stavané na dovolenku či do mesta. A možnosť polohovania chrbtovej opierky do úplného alebo do skoro úplného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally