Aký kočík pre veľké 6-mesačné dieťa, ktoré sa odmieta kočíkovať?

Zodpovedané
8. aug 2022

Ahoj,

synček má 6 mesiacov, dĺžku 75 cm a váhu 9,7 kg. Ide teda o väčšie bábätko. Nie je kočíkovaný, kočík úplne odmietol. Dlho sme sa snažili nájsť spôsob, ako by ho akceptoval. Ešte nesedí. Rada by som pre neho našla nejaký športový kočík. Nemožnosť chodiť s ním von inak ako v nosiči ma veľmi obmedzuje.

Nemám žiadnu predstavu o tom, čo od kočíka očakávať. Skočíkovaním mám maličké skúsenosti. Prešla som si niektoré Tvoje rady tu v poradni a mám pocit, že hľadám niečo podobné ako táto mamička: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Dovolím si upresniť požiadavky:

  • nižšia hmotnosť - dôležité,
  • ľahké ovládanie jednou rukou - stredne dôležité,
  • priestranné sedenie - maximálne dôležité,
  • dlhá strieška na spánok - dôležité,
  • úplný ľah - asi tiež maximálne dôležité, keď synček ešte nesedí,
  • bezúdržbové kolesá - stredne dôležité,
  • užší kočík na dobre chodenie pomedzi regále stredne dôležité,
  • nech zvládne aj horší mestský terén (dlažobné kocky, výmole), prípadne ľahký trávnatý terén (syn rád zaspáva pri jemnom drncani po tráve) - dôležité,
  • kvalitná rúčka - stredne dôležité,
  • dobre dostupný košík - stredne dôležité.

Ja meriam 170 cm, manžel 185. Bola by som rada, ak by kočík mal všetky spomenuté funkcionality, ale ak nebude mať niektoré zo stredne dôležitých, akceptujem to.

Čo sa ceny týka, podobne ako pri funkcionalitách nemám predstavu, čo očakávať.

Vedela by si nájsť niečo vyhovujúce do 400 alebo 500€?

Pokojne aj z bazára, na tom mi nezáleží. Ide mi skôr o to, že nechcem do kočíka investovať priveľa peňazí, keď si nie som istá, či tentokrát uspejem. Ak vieš o nejakých vychytávkach v rámci kočíkov, ktoré môžu pomôcť obľúbiť si kočíkovanie (možno niečo, vďaka čomu by sa bábo ležiace na chrbte/brušku vedelo čo najlepšie rozhliadať), poteším sa. Tiež ak vieš o vhodnom "kočíku snov", daj mi vedieť, aj keď stojí viac, než je môj limit.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi Ti rozumiem, keďže kamarátka si prešla rovnakým problémom. Skúsim Ti popísať, ako to vyriešila. Ja som sa snažila tomuto problému predísť pri mojom synovi striedaním nosiča a kočíka.

V prvom rade sa snažila nový kočík dať synovi do pozornosti ako novú hračku. Podobný proces ako zoznámiť dieťa s kočíkom som opísala v článku, ktorý si môžeš prečítať. Každé dieťa je iné a každé si na nové veci zvyká inak.

Kočíky s najpriestrannejším sedením a zvládnutím mestského, ale aj nerovného terénu dediny, či výletov sú jednoznačne Baby Jogger City Mini GT2, Petite&Mars Street+ s označením Air v názve (znamená, že má nafukovacie kolesá). Alebo ešte Britax B-Motion 4 Plus.

GT2 má síce v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Výbornú službu Ti môžu spraviť aj kočíky Carrello Bravo Plus a Hauck Walk N Care. Mínusom Hauck-u je jeho momentálna menšia dostupnosť, nakoľko je to novinka. Podobným modelom je Kinderkraft Nea. Jej mínusom je možnosť kúpy iba v dvojkombinácií.

Pripájam aj podobnú otázku, na ktorú som nedávno odpovedala. Sú v nej kočíky, ktoré by Ťa mohli zaujať. Niektoré sú však v cenovo vyššej kategórií. Ale taký Baby Jogger City Sights by bol pre teba perfektnou voľbou. Dokonca nemá na zadných kolesách, ani os, takže nebudeš mať problém so zakopávaním.

Do kočíka pre väčšie pohodlie dieťaťa určite zváž kúpu ergonomickej podložky. Ja som používa Babymoov. Je ale menšia, skús si pozrieť väčšiu Bo Jungle B-Snooze.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally