Aký kočík s korýtkovým sedením odporúčaš?

Zodpovedané
13. jan 2022

Ahoj.

hľadám kočík s korýtkovým sedením. Chcem, aby bol skladný do malého kufra. Mal by byť vhodný aj na horší terén. Skladanie športovej časti spolu s konštrukciou by bolo výhodou.

Vždy pri získavaní informácií o kočíkoch s korýtkovým sedením natrafím na kočík ako je Joolz, Stokke (príde mi veľký) a Bugaboo (dizajnovo ma veľmi odrádza). Zdajú sa mi celkom fajn, len bazárovo nie su až také dostupné.

Predpokladám, že by sme ho využívali tak do 1 - 1,5 roka. Športový máme Nuna Tavo.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

neviem presne čo myslíš pod pojmom horší terén - mesto, dedinu, nespevnené plochy, les? Ani presne čí hľadáš dvojkombi s hlbokou vaničkou pre novorodenca, ktorú potom vymeníš za Nuna Tavo, ktoré máš doma.

Skús si pozrieť Chicco Urban Plus. je to mestský kočík, ktorý zvláda mestský povrch, mestské lesoparky. Je špecifický pre jeho sedadlo typu 2v1. To sa jednoduchým rozopnutím pásov a vložkou zo športovej časti dá prerobiť na hlbokú vaničku (a naopak). Vaničková vložka je doplnená pevnou podložkou pre lepšiu oporu telíčka bábätka. Sedadlo sa vyznačuje hybridným polohovaním - polohuje sa nakláňaním i pásom. Samozrejmosťou je funkcia zložiť kočík spolu so sedadlom, ktoré sa dá preložiť v polovici a nezaberie veľa miesta v kufri auta.

Chicco Urban Plus

Možno ťa svojím vzhľadom osloví aj holandský model Easywalker Harvey2. Ten je svojou funkcionalitou a rozmermi po zložení veľmi podobný Tav-u, takže nezaberie veľa miesta v kufri. Chváli sa tiež vysokým komfortovm jazdy, pre jeho odpruženie, kolesá a jednoduchým používaním. Je zároveň jedným z najľahších full-size a single-to-double kočíkov na trhu so svojou váhou s nasadenou športovou časťou 11,8 kg. Momentálne je dostupný za super ceny aj v bazári priamo tu na MK. Vydrží ti do veku 1 - 1,5 roka a potom ho vymeníš za Tavo.

Easywalker Harvey2

Ak som nepomohla skús napísať opäť, doplň viac kritérií a pripomeň sa nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally