Aký kúpiť športový kočík - aj terén, spanie, plus preklápacia rukoväť?

Zodpovedané
18. máj 2020

Kočík by mal byť vhodný na prechádzky po teréne a prípadne spánok... mám menšie auto tak aj dobre skladný... rúčka na obe strany.

Ďakujem za radu

Ahoj,

tá rukoväť preklopiteľná na obe strany pre mňa trochu predstavuje dilemu. Totiž, takých kočíkov je len minimum. Je to najmä preto, že ja keď sa to zdá praktické. Z mechanického hľadiska a potencionálneho poškodenia kočíka je to slabý bod, plus ťažisko kočíka je potom nanič a zle sa ovláda. Plus neuvádzaš vek dieťatka a ani rozpočet a tak sa mi ťažko odporúča konkrétny model. Mimo toho, kočíky s prehadzovacou rúčkou nie sú obvykle tie najskladnejšie.

Ak mám niečo realisticky odporučiť, bude to asi Bugaboo Cameleon - ALE nie je vyslovene skladný, A do terénu iba s neotočnými dokúpenými kolieskami (brala b som asi bazárový model).

Bugaboo Cameleon 3

Z bazárových stojí za to obzrieť i lacnejší model Quatro Monza, ale už sa nový nevyrába. Ale nemyslím si, že je to úplne to pravé orechové a radšej by som hľadala nejaký športiak radšej s otočným sedadlom. Ako vravím, neviem, aký je vek tvojho dieťatka, tak je ťažko povedať, či to vôbec potrebujete.

Quatro Monza

Pozri niečo ako Joie Versatrax, Easywalker Mosey+, Baby Jogger City Premier a pod.

Joie Versatrax

Easywalker Mosey+

Baby Jogger City Premier

Inak by som, na spánok a aj nejaký terén, pozerala neotočné modely ako Britax B-Motion Plus, ale zasa podľa rozpočtu (lacnejší napr. Lionelo Annet Tour).

Britax B-Motion 4 Plus

Lionelo Annet Tour

Každopádne, poradím premyslieť si priority, cenu, terén tak realisticky, lebo mini kočík do terénu proste nepôjde.

Ak je priorita terén alebo skladnosť, potom ložná plocha versus či musí byť otočný (lebo neotočné sú priestrannejšie a skladnejšie. A otočné sú otočné ale zasa ťažšie, väčšie a menej priestranné).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli