Aký kvalitný kočík za rozumnú cenu pre prvorodičku na dedinu?

Zodpovedané
3. máj 2022

Ahoj,

potrebujem poradiť s výberom kočíka. Čakám prvé dieťa, ktoré sa narodí koncom septembra - začiatkom októbra. Mám určité požiadavky, ktoré som si načítala. Vraj trojkombinácie v niektorých značkách nie sú až tak kvalitné.

Ak sa rozhodnem pre dvojkombináciu, aké vajíčko mám dokúpiť?

Hľadám kvalitu za rozumnejšiu cenu. Moja výška 167cm, muž o niečo vyšší.

Požiadavky:

  • bývame na dedine v paneláku s výťahom,
  • chodenie prevažne po chodníkoch,
  • vanička by mala byť tým pádom vačšia, keďže ideme do zimy,
  • vanička nech sa dá prenášať pomocou úchytky,
  • ľahšia konštrukcia, nech to zložím sama do auta, aj celková manipulácia s kočíkom,
  • kvalitnejší matrac vo vaničke,
  • strieška dodvetrávaním,
  • nastaviteľné madlo, tiež by bolo fajn keby sa len dalo pretočiť a zmení sa smer sedenia v športovej časti,
  • športová časť nech nie je veľmi malá, aby som nezistila, že musím kúpiť väcší športiak,
  • predĺžená strieška,
  • polohovateľné sedenie do úplného ľahu,
  • nie korytkové sedenie,
  • polohovateľné nohy do úplneho ľahu,
  • pásy už majú asi všetky kočíky, ale asi 5 bodové nastaviteľné,
  • nákupný košík taký akurát, nie veľmi malý, ak by sa dal uzavrieť bolo by to super,
  • odprúženejší kočík,
  • kolesá asi nie nafukovacie.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala v tejto poradni. Nájdeš v nej tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe.🙂

Najviac by som odporučila Moon Resea S, ktorý spĺňa skoro všetky Tvoje požiadavky.

A môže to byť aj Moon Style alebo Cybex Balios S, ktoré patria k tým ľahším a skladnejším.

Ak by si predsa len chcela nafukovacie kolesá, tak odporúčam Moon Relaxx Edition, ktorý má vďaka nim oveľa lepšie jazdné vlastnosti. Navyše má kvalitný matrac značky Träumeland, odvetrávanú hlbokú vaničku s tzv. panoramatickým okienkom. To napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch a bábätko môže pri "pasení koníkov" pozorovať okolie. Športová časť má výškovo nastaviteľnú striešku, ktorá je predlžovacia a nechýba ju ani ventilačná sieťka, ktorú je možné zakryť.

Medzi najobľúbenejšiu značku vajíčok patrí Cybex. Najpredávanejší je rad Aton, ktorý patrí k tým lacnejším a napriek tomu má veľmi dobré hodnotenie. Drahšie rady potom ponúkajú o niečo lepšie spracovanie alebo ich možno polohovať.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia