Aký kvalitný športiak je skladný a ide úplne do ľahu a zároveň do sedu?

Zodpovedané
28. apr 2022

Ahoj,

16 mesačnému synčekovi chceme kúpiť skladný športiak/golfový kočík na dovolenky. Najlepšie s nosnosťou do 20 kg, ale to nie je podmienka. Teraz má asi 10 kg.

Požiadavky:

  • aby sa dal zložiť na čo najmenší kus,
  • dlhá predlžovacia strieška,
  • poloha aj úplne do ľahu (zvykne v kočíku spinkať),
  • poloha úplne do sedu,
  • náhľadové okienko by bolo vítané,
  • trošku väčšie kolesá, alebo aspoň ako také odpruženie, aby sa s ním dobre prechádzalo aj po miestach, kde nie je asfaltová cesta,
  • radšej by som brala kvalitný.

Žiaden vyhliadnutý nemám. Nemám až taký prehľad a tiež ani jeden z kočíkov, čo som doteraz našla nespĺňal požiadavky. Momentálne máme športový Britax. Museli sme kúpiť nové auto, aby sa nám po zložení zmestil do kufra, ale inak sme s ním spokojní.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala tu v poradni. V zodpovedanej otázke nájdeš tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe. 🙂

Konkrétne odporúčam Cybex Eezy S+², Inglesina Maior alebo Babystyle Oyster Zero.

S požiadavkou na úplný sed je to trochu ťažšie, pretože sa od neho pomaly upúšťa. Majú ho skôr len modely s polohovaním na páčku, ktoré nie sú tak skladné a ľahké. Modely s polohovaním na pás majú vždy trochu „šikmý“ sed. To ničomu nevadí, pre detský chrbát je to naopak dobre 🙂.

Pokiaľ Ti ide o jednoduché a rýchle zloženie, tak odporúčam aj tieto dva modely, ktoré majú funkciu automatického doskladania.

Hoci má Easywalker Jackey malé kolesá, tak má veľmi dobré odpruženie na svoj typ. Pokiaľ Ti ide o čo najkompaktnejšie zloženie, tak určite stojí za zváženie.

Všetky kočíky sú inak ľahké, skladné, majú možnosť úplného ľahu s nastaviteľnou opierkou nôh a poradia si aj s mestským terénom.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia