Aký ľahký kočík na zlé cesty vhodný od narodenia, a do 500€?

Zodpovedané
21. feb 2019

Ahojte.

Prosím poraďte mi kočík pre novonarodené bejby, ktorý vydrží nejaký čas. Mal by byť ľahko skladatelný, aj konštrukcia ľahká. Nie nafukovacie kolesá. Nakoľko bývam v meste, kde sú chodníky hotový tankodróm, chcela by som niečo pevné 🙂 Vôbec sa v tých kočíkoch nevyznám a keďže som prvorodička, tak sa obraciam na Vás. A ešte taká podstatná časť, hlavne aby mi nezruinoval rozpočet - čiže nejaký dobrý zlatý stred do 500€ 🙂

Ahoj,

keďže je to pre prvé bábätko, predpokladám že vyžaduješ kočík kombinovaný a s otočným športovým sedadlom. Chceš ho zároveň ľahký a ideálne s umelými kolesami, no pritom taký, aby zvládol aj rozbité chodníky. Tu sú moje odporúčania:

Novinka Muuvo Quick, prípadne aj obľúbený Cybex Balios S sa zdajú dobrou mestskou voľbou, ktorá aj prekoná nejakú tú nerovnosť. Zaujímavou voľbou strednej triedy by mohol byť aj Kinderkraft Prime 2019, má však nafukovacie kolesá. Hauck Apollo (New) by ti mohol vyhovieť pre predné väčšie kolesá, ktoré pomáhajú prekonať nerovnosti ako rozbité chodníky.

Muuvo Quick

Cybex Balios S

Kinderkraft Prime 2019

Hauck Apollo 2019

ABC Design Turbo 4 alebo Condor 4, prípadne aj Moon Cool by mohli byť fajn a pevný ako vyžaduješ, ak by si oželela extra nízku váhu.

ABC Design Turbo 4 2017

Moon Cool

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli