Aký ľahký športový kočík pre väčšie dieťa?

Zodpovedané
28. júl 2022

Ahoj,

hľadám ľahký cestovný/mestský kočík pre 1,5-ročné dieťa až do konca kočíkovania.

Hľadám niečo podobné ako je náš súčasný Ergobaby Metro+. Ten spĺňa všetko, čo potrebujem. Obávam sa, že mi syn z neho odrastie, pretože je sedadlo menšie – pri sede do výšky aj ložnou plochou (aj keď viem, z detí už sa preťahujú skôr do výšky a možno by sa nejako vesel aj časom).

Na EB mi vyhovuje:

  • nastaviteľná rukoväť, mám na najvyššej polohe,
  • kvalitné kolieska z gumy - must have, nechcem penu a ani nafukovacie,
  • šmírovacie okienko,
  • ľahučký,
  • krásne odpružený,
  • mrňavé kolieska zvládajú hrboľatý trávnik aj mestské kocky na jedničku,
  • nemá os medzi kolesami - must have,
  • polohovanie ľahu i nôh.

Neexistuje niečo podobné, len pre trochu väčšie dieťa?

Pozerám sa po Bugaboo Butterfly, ale obávam sa len 102 cm vysokej rukoväte a kopania do osi, ktorá sa ale zdá celkom dobre vyriešená. Viem, že sa nedá dať do úplného ľahu, ale pre väčšie dieťa už by sme to asi prežili.

Joolz Aer vylučujem kvôli tyči. Easywalker Jackey sa mi veľmi páči, ale bohužiaľ má kolesá z Eva peny.

Doma mám aj Thule Spring a využívam ho na dlhšie trasy po meste. EB sa ovláda fantasticky a je ľahký ako pierko. Klasicky škaredý golfáč nechcem.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade si dovolím opraviť Ťa.

Sama som majiteľkou Easywalker Jackey. Nedávno som o ňom napísala podrobnú recenziu, môžeš si ju prečítať. Materiál kolies je tvrdená guma. Podobné kolesá má Bugaboo Bee 5, ten mám doma tiež. Ak je to jediná výtka kočíka, tak je práve vyriešená. Neváhaj a kupuj. Teraz vyšiel aj v nových troch farbách konštrukcie a poťahov.

Bugaboo Butterfly Ti neodporúčam, je skutočne nízky. Skôr si pozri podobný Joolz Aer, ktorý má fixnú rukoväť vo výške 105,5 cm.

Ešte si pozri Baby Jogger City Tour 2. Nemá zadnú os a kolesá má z tvrdenej gumy. Tento model odporúčam pozrieť priamo v predajni, nakoľko výška rodičovskej rukoväte nieje uvádzaná.

Iné modely ma už ani nenapádajú, pretože všetky majú väčšinou penové kolesá.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally