Aký ľahký športový kočík vydrží dieťaťu do 4 rokov a stojí do 420 eur?

Zodpovedané
11. sep 2023

Ahoj,

mám 10-mesačné bábätko, ktoré zdedilo kočíkovú výbavu Easywalker Qtro Plus po staršom súrodencovi. Rada by som sa poobzerala po novom športovom kočíku, pretože Easywalker mi nevyhovuje. Hlavným dôvodom je jeho váha, resp. ťažisko. Kočík mi príde veľmi ťažký, pri manipulácii a jazde s ním musím vynaložiť veľa sily.

U kamarátky som skúšala Nuna Tavo Next a ten išiel v podstate sám, aj keď bol zaťažený 3-ročným dieťaťom.

Čím to teda je?

Na čo sa zamerať?

Kočík by mal spĺňať moje požiadavky:

  • ľahký,
  • ľahká manipulácia,
  • ľahko zložiteľný do malého rozmeru,
  • ideálne veľký úložný košík,
  • možnosť úplného ľahu,
  • kolieska,
  • aby vydržal do 4 rokov.

Cenovo do 420 eur. Keďže je to druhý kočík, tak nechcem veľmi investovať. Ak teda kritériá splnia aj lacnejší model, tak budem rada.

Ďakujem

Ahoj,

je dôležité sa zamerať na materiál kolies, odpruženie kolies spojené s odpružením konštrukcie, a na celkovú váhu kočíka.

Jazda s kočíkom Nuna Tavo Next sa Ti zdala jednoduchá práve pre jeho kvalitný systém odpruženia všetkých štyroch nenafukovacích kolies plnených penou. Zároveň je kočík o 2 kg ľahší oproti modelu Easywalker Qtro Plus.

Musím úprimne priznať a povedať, že kočíky vyrobené pred 13 rokmi, teda aj Qtro Plus, boli v tej dobe špičkou na trhu. Terajšie modely kočíkov sú poväčšine odľahčené a odpruženie či materiál kolies bol inovovaný. No tieto inovácie vyšli práve zo skúseností s používaním ich starších predchodcov.

Predpokladám, že si stredne vysokej až vyššej postavy a kočík plánuješ využívať na nerovnejšom teréne.

Ak nechceš investovať viac peňazí, tak pozeraj kvalitnejšie bazárové kočíky, ktoré Ti ponúknu oveľa viac možností vzhľadom pri pomere cena verzus kvalita.

Nuna Tavo Next, ktorý máš odskúšaný, patrí medzi Top kočíky na trhu, takže ak Ti vyhovoval, tak určite neváhaj s jeho kúpou.

Podobne sú na tom aj novšie modely značky Easywalker ako sú Easywalker Jimmey či Easywalker Harvey5. No sú to modely, ktoré sa pohybujú v oveľa vyššej cenovej triede.

A pripínam Ti aj odpoveď, v ktorej nájdeš ďalšie modely kočíkov, ktorú sú vhodné práve pre Teba:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally