Ktorý športový kočík je vhodný pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
20. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre vyšších rodičov a 6-mesačné dieťa.

Požiadavky:

  • aby som sa nezakopávala,
  • mal by mať polohovateľnú rúčku,
  • mal by byť aj do terénu,
  • nie hrkalkové kolesá,
  • možnosť úplneho ľahu,
  • priestranný,
  • ak by bol otočný, bolo by to plus.

Ďalší kočík si už dovoliť nemôžem, tak tento musí vydržať. Páčil sa mi Britax B-Motion Plus, ale rúčka mi pripadá krátka pre vyšších rodičov.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Britax B-Motion 3 Plus alebo štvorkolesový model Britax B-Motion 4 Plus majú výšku rodičovského madla do 112 cm. Ich sedadlá sú však umiestnené nižšie na konštrukcií, čo môže byť pri častom zohýbaní k dieťaťu problém.

Skús si skôr pozrieť Easywalker Harvey3 alebo o čosi ťažší ABC Design Salsa 4 Air. Tie majú vyššie položené sedadlá.

Výbornou voľbou je aj kočík Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnosť úplného ľahu a patrí do kategórie veľmi praktického, skladného, cestovného kočíka. Nosnosť sedadla je 22 kg a so svojou váhou 12 kg patrí k tým ľahším. Odpruženie a kolesá má rovnaké ako Bugaboo Fox 2.

Ako druhú možnosť vidím kočíkovú novinku, ktorú si dokážeš vyskladať sama. Je to model Hauck Walk N Care. Nedávno som o ňom napísala aj podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať. Je výnimočný svojím výškovo nastaviteľným sedadlom.

A ešte mi napadol kočík Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies. Kolesá sú väčšie, takže hravo zvládnu aj nerovný terén. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je od 96 do 112 cm, takže veľmi vhodná pre Vás oboch.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally