Aký ľahší kočík pre nízku mamičku má možnosť dobre nastaviteľnej rukoväte?

Zodpovedané
10. nov 2022

Ahoj,

po 13. rokoch čakám druhé dieťa a robím si prieskum medzi kočíkmi. Po dcére máme vajíčko Cabriofix aj s Family fix bázou a následnou Pearl autosedačkou. Je mi to ľúto vyhodiť. Obávam sa však, že či je možné prepojiť vajíčko s novším typom kočiíka s adaptérmi.

V minulosti som používala Bugaboo Bee. Som nízka, tak hľadám ľahší kočík s možnosťou dobre nastaviteľnej rukoväte.

Zvažujem asi Fox.

Ponúka Bugaboo aj staršie typy adaptérov na tieto novšie typy konštrukcií?

Ktorý kočík (dvojkomb) by si mi odporučila ty?

Žijeme v meste, doprava peši, autom, električkou. V pláne sú aj vychádzky v Tatrách, kde to terén dovolí. Bábätko bude jarné, a preto mi stačí menšia vanička látkového typu. Športová časť nemusí byť veľká, pretože časom prejdem na Bugaboo Bee 6. Resp. niečo malé, ľahké a skladné.

Ďakujem

Ahoj,

ak má Tvoje vajíčko 13 rokov, tak určite odporúčam jeho výmenu. Odvtedy sa bezpečnostné normy veľmi zmenili a Tvoje vajíčko ich už nebude spĺňať. Sama mám medzi deťmi 13-ročný rozdiel a aj keď som pôvodné vajíčko mala doma, tak som kupovala nové.

Druhým problémom sú adaptéry na prepojenie takto starého vajíčka a nového kočíka, pretože nie sú dostupné.

Ak už teraz plánuješ prejsť na iný ľahší športový kočík ako je Bugaboo Bee 6, tak osobne by som uvažovala nad jeho kúpou už teraz. Alebo by som kúpila iba hlboký kočík a ak sa Ti konštrukcia osvedčí, tak si dokúpiš športové sedadlo.

Bugaboo Fox 3 má športové sedadlo korýtkového typu, takže neviem, či je to pre Teba správna cesta. Bee 6 je jeho úplným opakom (sedadlo s úplným 180 stupňovým ľahom).

Z drahších modelom odporúčam kočík Seed Papilio. Je to high-endový kočík originálneho, minimalistického dizajnu. Jeho konštrukcia v tvare L je vyrobená z odolnej zmesy horčíka a hliníka. Napriek robustnosti je veľmi dobre skladná - až na placku. Kočík tak zmestíš aj do kufra malého auta. Vďaka svojmu tvaru konštrukcia prirodzene pruží a absorbuje otrasy aj pri prechádzkach nerovným terénom. Štyri širšie kolesá sú umiestnené za sebou. Zaručujú perfektnú stabilitu a pritom jednoduché, jednoručné ovládanie kočíka. V spodnej časti má kočík odkladací priestor - plošinu, ktorá sa dá doplniť veľkou dokúpiteľnou taškou prístupnou zhora, ale aj z bokov rozzipsovaním. Spolu s vyššou nosnosťou pre dieťa Papilio dokáže odviezť až 23 kg. So svojou teleskopicky nastaviteľnou rodičovskou rukoväťou vo výške od 99 do 102 cm a nízko položeními nadstavbami sa dokonale hodí pre nižších rodičov.

Joolz Hub+ je tiež dobrou voľbou. Jedná sa o kvalitný, ľahší kočík s veľmi dobrými vlastnosťami. Má o čosi užšie sedenie, ktoré nemusí byť pre väčšie dieťa okolo 2 rokov dostatočne pohodlné. Každopádne sa jedná o super kočík, ktorý odporúčam rada a má väčšinou dobré hodnotenia.

Pozri si aj kočíky značiek Mutsy a Greentom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally