Aký máš názor na hlbokú a športovú časť kočíka Cybex Balios S Lux?

Zodpovedané
23. júl 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Cybex Balios S Lux.

Aký je Tvoj názor na hlbokú a športovú časť?

Aké sú jeho nevýhody?

Ďakujem

Ahoj,

osobne som bola majiteľkou Cybex Balios S, o ktorom rom som napísala recenziu. Tu si ju môžeš prečítať.

Cybex Balios S Lux je od neho odvodený. Konštrukčne sú od seba odlišné iba v pár bodoch. Jedným z rozdielov je kvalita použitých látok. Lux má o čosi kvalitnejšiu a hustejšie tkanú látku, ktorá je odolnejšia proti vyblednutiu na slnku.

Upozorňujem, že sú to mestské modely kočíkov. Môžeš s nimi občas vybehnúť na výlet, ale nie pravidelne, pretože si rozhŕkaš konštrukciu a zničíš kolesá.

Hlboká vanička Cybex Carry Cot S ničím nevyniká a ani neohuruje. Nie je vybavená modernými a ani praktickými vychytávkami, ako sú ventilačné a panoramatické okná. Má iba väčšie náhľadové okienko, ktoré sa dá nehlučne uzavrieť. Vanička sa nedá polohovať a nemá ani spodné odvetrávanie. Jej vnútorné rozmery sú bežné (stredné) - 77 x 32 cm. Hodí sa skôr pre dieťa narodené v zimnom a jarnom období. Takéto dieťa už na jeseň/zimu, bude v športovej časti. Pre novorodenca, ktorý je vo vaničke vo fusaku je dostatočne priestranná. Pre deti vysokých rodičov, ktoré určite zdedia túto predispozíciu sú už po 3-4 mesiacoch malé. A rodičia riešia problém, či môžu dať nesediace batoľa do športovej časti.

Športová časť je priestranná a dá sa napolohovať do úplného ľahu. Výhodou je veľká XXL strieška, ktorú som aj ja milovala. Bola skutočne praktická a nepotrebovala som dokupovať žiadne univerzálne slnečné clony. Sedadlo má oproti Balios S väčšiu 22 kg nosnosť. Inak sú rovnaké.

Ak hľadáš typ kočíka nielen do mesta, ale aj na dedinu, tak odporúčam skôr Cybex Talos S Lux. Ten má oproti kolegom lepšie odpruženie a väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Hlboká vanička Cybex Carry Cot S je rovnaká pri všetkých troch modeloch.

Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally