Aký najpriestrannejší kočík odporúčaš pre 2,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
3. mar 2022

Ahoj,

moja 2,5 ročná dcérka rada spí v kočíku.

Ktorý kočík je najpriestrannejší?

Páči sa mi Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, Petite&Mars Street a Petite&Mars Royal.

Ďakujem

Ahoj,

všetky tri kočíky sú dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa, takže ani jedným neurobíš chybu. Poďme sa na ne podrobne pozrieť.

Začnem s Valco Baby Snap 4 Trend, ktorý patrí k najľahším kočíkom vo svojej kategórii. Má iba 8 kg. Nájdeš u neho penové kolesá, priestranný kôš, nastaviteľnú rukoväť, ľahké ovládanie a skladanie. Chýba mu odpruženie, takže je trochu tvrdšie. Dá sa však zakúpiť vo verzii Sport s nafukovacími kolesami. Tie poskytujú prirodzené odpruženie samy o sebe. Ložnú plochu má dlhú 93 cm a 34 cm širokú.

Ďalej tu máme Petite&Mars Street, ktorý má už vyššiu hmotnosť 9,9 kg. Ložnú plochu má dlhú 92 cm a širokú 35 cm. Nájdeš u neho gumové kolesá, ktoré sú na rozdiel od Valca všetky odpružené. Ďalej má nastaviteľnú rukoväť, priestranný nákupný košík aj jednoduché skladanie. Pokiaľ chceš vyrážať občas do terénu, dá sa zakúpiť tiež s nafukovacími kolesami - označenie Air.

Petite&Mars Royal má ľahko cez 9 kg, nastaviteľnú rukoväť a kolesá s odpružením. Čo sa týka rozmerov, tak so svojou 96 cm dlhou ložnou plochou vedie a aj na šírku patrí k tým priestrannejším. Super je aj jeho extra dlhá predlžovacia strieška, skladnosť a celkové prevedenie.

Pokiaľ nepotrebuješ kočík do veľkého terénu, tak by som Ti odporučila Petite&Mars Royal. Pokiaľ však plánuješ prechádzky mimo mestského terénu, tak dobrou voľbou bude Petite&Mars Street Air.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia