Aký skladný a ľahký kočík na dovolenku do 200 eur?

Zodpovedané
6. sep 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o pár tipov na ľahké a hlavne skladné golfky.

2-ročný syn váži 13 kg a meria asi 86 cm.

Kočík potrebujeme na dovolenku k moru. Požiadavky:

  • aby mal dostatočne dlhú ložnú plochu,
  • aby sa syn pohodlne vyspal,
  • aby prešiel aspoň mierny terén a mohla by som ho používať ďalej namiesto športiaku,
  • máme obmedzený rozpočet, úplný strop bude cca 200 eur.

Existuje kočík, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pri takto nízkom rozpočte by som sa ja osobne skôr pozerala po bazárových modeloch.

Jedným z nich je model Elodie Details Mondo. Ponúka sklopenie chrbtovej opierky do úplného ľahu (viac ako 150 stupňov). Problém však vidím v malých penových kolieskach a slabom odpružení. Je to skladný a ľahký kočík, pretože sa radí do kategórie cestovných. Nie som si však istá, či Ti takýto kočík urobí v blížiacom sa zimnom období službu. Jeho látka je jemne tkaná, takže cez ňu môže prefukovať. Je to kočík, ktorý je určený skôr na teplé letné dni.

Skôr by som Ti odporučila pozrieť sa po pevnejších, skladnejších a ľahších modeloch. Jedným z takýchto menších mestských modelov je Cybex Eezy S+². Má väčšie (predné 16 cm a zadné 20 cm) kolesá z tvrdenej gumy, ktoré majú pružinové odpruženie. Materiál látky je husto tkaný, takže cez ňu neprefúka.

Prípadne zváž cenovo dostupný kočík Kinderkraft Indy 2, ktorý môžeš následne využiť ako pokračovací kočík. No nečakaj od neho zázraky. Cena sa rovná kvalite.

Podobné modely sú MoMi Ofra a Carrello Astra.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally