Aký skladný kočík do občasného terénu?

Zodpovedané
17. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík - skladnú a ľahkú dvojkombináciu. Som drobná a budem ho musieť často skladať. Musí byť však stabilný a kvalitný. Budem rada, ak bude mať strieška dobré odvetrávanie a možnosť predĺženia. Pokiaľ športiak pôjde do polohy ľahu a sedenie sa dá ľahko otočiť aj do protismeru, bolo by to výborné. Používať ho budeme hlavne na upravených cestách, občas aj na poľných cestách, na mačacích hlavách i na snehu.

Zatiaľ som si vyhliadla Zopa Quest, Petite&Mars Trails a Cavoe Axo. Bohužiaľ som zatiaľ nemala možnosť si tieto 3 kúsky vyskúšať.

V obchode mi odporúčali Inglesina Electa 2022, ale neviem, ako by zvládal horší terén. Nemá žiadne odpruženie.

Ktorý z týchto 4 kočíkov by bol najvhodnejší?

Vieš poradiť aj nejaký iný, ktorý by spĺňal moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

rozumiem voľbe predavačky v obchode.

Inglesina Electa 2022 je ľahký kočík. Má dvojité odpruženie (mechanické a pružinové) kolies, ktoré sú z tvrdenej gumy. Čiže sú vhodné aj do terénu a defekt Ti s nimi nehrozí. Navyše je nižšie položený, takže je primeraný k Tvojej výške. Navyše ho zložíš jednou rukou a po zložení samostatne stojí. Dokonale spĺňa Tvoje požiadavky. Sama by som Ti ho odporučila.

Cavoe Axo je o čosi ťažší - 11,4 kg. Je tiež vhodný pre nízkych rodičov, pretože rodičovská rukoväť sa dá nastaviť vo výške od 92 do 107 cm. Hlbokú vaničku a aj športové sedadlo má položené nižšie na konštrukcií. Jeho pneumatiky plnené penou zvládajú mestský ale aj dedinský terén. Zložíš ho podobne ako Electu jednou rukou. Plusom je jeho hlboká vanička, ktorá má zabudované ventilačné a panoramatické okná. Bola by som však z jeho výberom opatrná. A to hlavne pre jeho váhu. Môže sa stať, že po čase ho budeš chcieť vymeniť za ľahší.

Podobne je na tom aj Petite&Mars Trails. Je ťažší a naviac mu chýbajú vychytávky, ako je úchyt na prenášanie vaničky. Nemá na nej ani panoramatické okno. Ale je to populárny kočík, ktorý je určený pre nižších rodičov. Pre Teba sa mi však zdá priťažký.

Zopa Quest je mnou často odporúčaný kočík. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Podobným modelom je nový Zopa Move Cross. Oproti Questu má nenafukovacie pneumatiky plnené penou s dvojitým odpružením. Má teleskopickú rukoväť, ktorú nastavíš vo výške od 97 do 109 cm. Jeho hlboká vanička má panoramatické okno. Avšak nemá na chrbtovej opierke športového sedadla sieťovinu, ktorú oceníš hlavne v lete.

Osobne Ti odporúčam výber z ľahších modelov - Inglesina alebo Zopa kočíky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally