Aký skladný, otočný športový kočík na všetky príležitosti?

Zodpovedané
13. júl 2022

Ahoj,

syn má 5,5 mesiaca a už sa skoro nezmestí do vaničky. Ani ho už nebaví nevidieť dianie okolo, takže potrebujeme zaobstarať športiak.

Najdôležitejšie parametre sú:

  • štvorkolka (kvôli vysokým výstupom do MHD),
  • možnosť úplného sedu a ľahu (nekorýtko),
  • otočná sedačka (alebo prehadzovacia rukoväť),
  • skladnosť (náš automobil neoplýva obzvlášť priestranným kufrom),
  • možnosť zloženia s nasadenou sedačkou,
  • zvládanie rozbitých mestských chodníkov, snehu, záhrady,
  • skvelá by bola odklopiteľná strieška, aby mohlo dieťatko pásť koníky a pozerať.

Hlavní favoriti: Valco Baby Snap Ultra Trend, Cybex Balios S alebo Cybex Talos S lux, Britax strider M, Moon ReSea Sport, Gesslein F4 Air+ alebo Gesslein Indy Comfort (Classic) (Gesslein ale najskôr zostane platonickou láskou vzhľadom k cenám, dobe vyhotovenia na objednávku a aktuálnej ponuke v bazároch).

Čo by si mi k tomu poradila?

Máš ešte nejaký iný tip?

Je z toho niečo lepšie nekupovať z bazáru?

Ďakujem

Ahoj,

z Tvojho výberu by som najviac odporučila Britax Strider M, alebo potom o niečo ťažší Cybex Talos S Lux. Z uvedených kočíkov si s terénom poradia najlepšie.

Ak chceš viac skladnejší a ľahší model, tak by som siahla skôr po Britaxe. Hoci má menšie kolesá, tak je citeľne odpružený a veľmi ľahko sa ovláda.

Variantom by mohol byť ešte Britax Smile III, ktorý je oproti Strider M viac terénny. Má väčšie nafukovacie kolesá a poteší aj priestrannejšou sedačkou.

Valco Baby Snap Ultra Trend s nafukovacími kolesami bol mohol tiež vyhovovať. Jedná sa o neodpružený model, takže je pri jazde tvrdší. To nemusí každému vyhovovať. Do nejakého náročnejšieho terénu vďaka tomu vhodný nie je, ale poľné cesty, sneh aj horší mestský terén prejde. Jedná sa tiež o ľahký a skladný kočík, ktorý má navyše extra dlhú predlžovaciu striešku.

Čo sa týka značky Gesslein, konkrétne modelov Gesslein F4 Air+ a Gesslein Indy Comfort (Classic), tak by som sa bazárovej kúpy vôbec nebála. Ide o veľmi kvalitné modely, ktoré sú v dobrom stave aj keď pár detí už odvodili, ale máš bohužiaľ pravdu, že výber na bazáre je dosť obmedzený. Čo som sa pozerala, tak dodacia lehota by mala byť okolo 7-14tich dní, čo nie je tak veľa. Síce to sú drahšie modely, ale cena skutočne zodpovedá kvalite a prevedeniu. Oceníš u nich prehadzovaciu rukoväť a dá sa dokúpiť aj ručná brzda, ktorá sa v teréne či v jazde z kopca hodí vždy.

Ja osobne by som zvážila Britax Strider M alebo Britax Smile III. Strider M je pomerne nový, takže na bazáre ešte nebude. Smile 3 sa na bazáre predáva skôr ako kombinovaný kočík, takže aj u neho ten výber nebude taký veľký.

Gesslein je super voľbou, či už bazárovou, alebo ak sa rozhodneš pre nový model. Záleží na Tebe, koľko chceš investovať. Ak plánujete druhé dieťa, tak by som išla určite do nového, už kvôli záruke.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia