Aký športový kočík (do 10 kg) pre vyššie, väčšie ročné dieťa - namiesto Oyster 3?

Zodpovedané
14. nov 2019

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o radu. Máme od narodenia kočík Oyster 3, s ktorým som až na pár výhrad spokojná. Avšak mám ročného syna, a mne sa zdá, že ten kočík mu je aj po predĺžení ležiacej časti, už teraz, tak akurát. Nehovoriac o tom, keď do neho teraz dám fusak. Takže mám dilemu, či a po akom športovom kočíku sa pozerať.

Syn má rok, takže kočík ešte určite dosť využijeme. Veľa cestujeme, takže potrebujeme niečo spratné a ľahko zložiteľné, váhovo ideálne do 10 kg, dobre ovládateľné, pre väčšie (vyššie) dieťa a s kolesami vhodnými aj do (mierneho) terénu. Predlžená strieška bude príjemné plus. Cena nerozhoduje, rada pozriem aj drahšie, aj lacnejšie varianty.

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

ja by som sa tu v prvom rade až tak neponáhľala, podľa mňa to bude ešte v zime ok (s ročným v Oyster 3). Ako nebudeš mať tonu miesta, ale vojsť isto vojde - my sme ho testovali s mojím veľkým dvojročákom vtedy, a teda síce bez fusaku, ale príde mi, že by to ako tak prešlo aj vtedy. Ono je to v podstate dobre, ak je s fusakom trošku menej priestoru - menej tepla uniká, dieťatko sa “chúli” vo svojom hniezdočku.

Babystyle Oyster 3

Rozumiem však, ak máš potrebu proste podstatne viac miesta - a tiež chápem, ak hľadáš niečo tak do 10 kg, ľahké kočíky sú aj mojou prioritou. Ja by som ale v takom prípade pozerala na niečo neotočné, kvôli tej váhe + priestoru mi nič iné nevychádza lepšie. Okrem (síce neodpruženého) Valco Snap Trend Sport s nafukovacími kolesami (priestor, váha, veľká strieška super) by som ja osobne pozerala aj na Baby Jogger City Mini GT2, alebo niečo ako Gesslein S4. Z úplne najlacnejších by mohol byť inšpiráciou Lionelo Annet Tour.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Baby Jogger City Mini GT2

Gesslein S4 Air+

Lionelo Annet Tour

Ak potrebuješ sedák stále otočný, ja osobne by som moc nemenila - nechala by som, čo máš, a vymenila o rok. Nie je veľa podstatne väčších otočných modelov.A tie čo sú sú buď veľké alebo ťažké alebo drahé (ako Britax Go Big alebo Emmaljunga NXT60 F).

Britax Go Big2

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli