Aký športový kočík je vhodný na dedinu?

Zodpovedané
21. okt 2021

Ahoj,

budeme sa sťahovať na dedinu, kde do centra dediny vedú rozhegané cesty, niektoré štrkové. Klasická dedina.

Hľadám športový kočík, ktorý sa ľahko zloží, najlepšie jednou rukou, keďže chodím na prechádzky s 2 deťmi. Ideál by bolo, ak sa dá dať do úplného ľahu. A nech nie je krátke ležanie, aby z neho 9 mesačná nevyrástla hneď po kúpe. Cena nerozhoduje, hľadám bazárové kočíky.

Aké sú Tvoje návrhy?
Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš ľahký kočík, ktorý zložíš jednou rukou, tak neuvažuj nad terénom typu štrk. Kočíky, ktoré musia prejsť takýmito terénmi sú skôr ťažšie a pevnejšej konštrukcie.

Pre príklad kočík, ktorý prejde každý z tvojich menovaných dedinských rozbitých terénov a nezľakne sa ani snehu, ľadu je všestranné Bugaboo Buffalo. Má pevnú hliníkovú konštrukciu a farebne si ho prispôsobíš podľa svojho vkusu. A neboj sa, dcérka z neho tak skoro nevyrastie.

Bugaboo Buffalo

Ďalším takýmto kočíkom, ktorý zvládne každý terén je Gesslein F6 Air+. No ľah

Gesslein F6 Air+

Ak však dobre poznám dedinský terén, tak si pozri aj kočíky Cybex Talos S 2in1, Cybex Balios S alebo Cybex Balios M. Sama som majiteľkou modelu Cybex Talos S 2in1 a v pohode zvládne terén. Nepatrí však so svojimi 11 kg k najľahším.

Cybex Talos S 2in1

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Poprípade zváž modely Britax B-Motion. Sú skladné, praktické, priestranné a zvládnu aj dedinský terén.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally