Aký športový kočík je vhodný pre veľké 6,5 mesačné bábätko, ktoré ešte nesedí samo?

Zodpovedané
17. apr 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre môjho 6,5 mesačného syna, ktorý má už teraz 74 cm a 11 kg. Máme Zopa Move, avšak už od 4. mesiaca musel ísť do športovej časti, lebo sa do vaničky nezmestil. Športová časť je však tiež malá a keď leží, tak je na celú dĺžky kočíka. Sám ešte nesedí. Ja mám 165 cm, manžel 180 cm, avšak kočík pri nás vyzerá veľmi malý - až smiešne.

Okrem toho, že je Zopa Move malý a nízky kočík, inak nám vyhovuje. Hľadám niečo skladné, ale zároveň priestrannejšie.

Ďalšie požiadavky:

  • mal by byť skladný (menší kufor a výťah), ale aby bolo vo vnútri dosť miesta pre veľké bábätko,
  • mať predĺženú striešku (bez nekrytých sieťok),
  • operadlo do úplného ľahu,
  • aspoň do 20 kg,
  • odpružený, keďže ho potrebujeme hlavne do mesta, ale tak chodníky nie sú v naj stave,
  • vyššie položený,
  • otočný.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

pozri sa na tieto kočíky, možno Ťa zaujmú. Majú dostatočne veľké rozmery, takže by mohli vydržať dlhšie, ale sú teda ťažšie a menej priestranné ako neotočné kočíky. Je možné, že ho časom vymeníš za ešte viac ľahší a kompaktnejší model, pretože staršie deti sa obvykle radšej vozia v smere jazdy.

Prvým je Valco Baby Snap Ultra Trend, ktorý patrí k najľahším otočným športiakom. Najväčšou nevýhodou sú u neho neodpružené kolesá, ale dajú sa k nemu dokúpiť nafukovacie, vďaka ktorým bude mať hneď lepšie jazdné vlastnosti.

Ďalším je Britax Strider M. Má kvalitné gumové kolesá, ktoré sú zároveň bezúdržbové. Má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. S hmotnosťou 10 kg, patrí stále k tým ľahším kočíkom.

A dobrou voľbou môže byť aj o niečo ťažšie (11,7 kg) Cybex Balios S Lux.

Všetky kočíky majú dlhú predlžovaciu striešku, obojsmernú sedačku s polohovaním nôh a možnosťou úplného ľahu. Ďalej im nechýba ani nastaviteľná rukoväť, priestranný nákupný košík a vyššia nosnosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia