Aký športový kočík odporúčaš k starým rodičom?

Zodpovedané
13. jan 2022

Ahoj,

hľadám lacnejší športový kočík k starým rodičom. Bude primárne na obedné spanie. Mám však relatívne dlhé dieťa. Skladať sa nebude.

Požiadavky:

  • priorita je pohodlný na spanie (dá sa dať do ľahu).
  • dá sa voziť v smere aj v protismere,
  • keby mal ešte aj prehadzovaciu rúčku, bol by dokonalý,
  • čo najdlhšia strieška (aj v ľahu),
  • nie trojkolka,
  • korýtko neprekáža, resp. je mi to jedno,
  • kolesá najlepšie nenafukovacie (tie defektuvzdorné),
  • do terénu nemusí byť,
  • chodíme po bežných slovenských cestách a chodníkoch,
  • na ostatných parametroch mi nezáleží.

Mala som Jané Muum a keby mal dlhšiu striešku, tak by bol skvelý.

Teraz mám Bugaboo Cameleon 3, vyhovuje mi vo všetkých smeroch. Akurát nový je drahý a v bazári ani nie je.

U starých rodičov mám teraz Peg Pérego Skate, no bohužiaľ predávajúca ma neupozornila, že nefunguje naklápanie. Starí rodičia neskontrolovali, čo kupujú. Takže ako syn vyrástol z vaničky, môžeme ho vyhodiť.

Mala som Teutóniu trojkolku a starší mi v nej prevrátil neter. Takže niečo stabilnejšie prosím. Veľa detí na dvore.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že neuvádzaš vek dieťaťa a jeho dĺžku. Ľahšie by sa mi hľadal vhodný kočík.

Odporúčam však zakúpiť kočík so športovým sedadlom typu 2v1. To znamená, že športové sedadlo je možné rozložiť na hlbokú vaničku.

Takýmto typom je napríklad kočík českej značky Bomimi Amadeo. Okrem príťažlivého dizajnu a ceny ponúka komfort gélových kolies, mierne odpruženie pre hladšiu jazdu mestom, nánožník a obojstrannú podložku vo výbave. V hlbokej verzii prináša bábätku veľa priestoru. V športovej časti zasa polohovanie pásom i celkovým naklonením v oboch smeroch. Výhodou kočíka je aj pomerne mohutná strieška so šiltom, ako aj priestranný nákupný košík.

Bomimi Amadeo

Podobným modelom je aj Chicco Urban Plus. Je to mestský kočík - teda zvláda mestský povrch, mestské lesoparky. Je špecifický pre jeho sedadlo typu 2v1. To sa jednoduchým rozopnutím pásov a vložkou zo športovej časti dá prerobiť na hlbokú vaničku (a naopak). Vaničková vložka je doplnená pevnou podložkou pre lepšiu oporu telíčka bábätka. Sedadlo sa vyznačuje hybridným polohovaním - polohuje sa nakláňaním i pásom. Samozrejmosťou je funkcia zložiť kočík spolu so sedadlom, ktoré sa dá preložiť v polovici a nezaberie veľa miesta v kufri auta. V bazári tu na MK ho zoženieš od 150 eur.

Chicco Urban Plus

Drahším modelom je Jané Crosswalk Convert. Jeho zadná časť je tvarovaná do otočeného písmena C, takže do nej na prechádzke nebudeš zakopávať. Väčšie kolesá s dezénom zvládnu všetky druhy terénov. Menší nákupný košík sa dá doplniť dokúpiteľnou sieťou upevniteľnou na zadnú časť konštrukcie. Celková dĺžka ložnej plochy športového sedadla je 92 cm a patrí k tým väčším na trhu. Striešku má dostatočne dlhú, takže dieťa ochráni pred slniečkom.

Jané Crosswalk Convert

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally