Aký športový kočík pre takmer dvojročné dieťa?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť s výberom športového kočíka pre skoro dvojročné dieťa.

Mám Baby design Dotty, ale športová verzia je nám už malá.

Rada by som nejaký dlhší (ložná plocha), najlepšie s nafukovacími kolesami, vhodný do terénu, odpružený, s dobre prístupným košom, veľkou strieškou a dobrým odvetrávaním.

Nechcem žiadny predražený kočík (Thule). Nechcem ani Britax b-motion 4 plus. Najradšej by som chcela bazárový (kvôli cene).

Páči sa mi Baby jogger City elite 2 (je ale veľmi drahý), Petite&Mars street+air ( ten ale nemá veľmi dlhú ložnú plochu) a ešte TFK (ten je ale zase dosť ťažký).

Môžeš mi prosím poradiť, aký kočík vybrať?

Ďakujem

Ahoj,

ako najlepšia voľba mi vychádza bazárový Baby Jogger City Mini GT2 alebo jeho starší model Baby Jogger City Mini GT. Oproti nemu nemá polohovanie nôh, ale dá sa zakúpiť. Baby Jogger City Mini GT2 mám sama doma a nemôžem naň dopustiť. Celkovo je to jeden z najobľúbenejších kočíkov poslednej doby a má aj veľmi dobré recenzie. Patrí k najpriestrannejším kočíkom na trhu a má vysoko položenú striešku, takže sa v ňom vyspí pohodlne aj väčšie dieťa bude mať stále dosť miesta nad hlavou. Zároveň má stále dobrú hmotnosť (10,4 kg), ľahké skladanie a celkom fajn skladnosť. Kolesá teda nemá nafukovacie, ale bezúdržbové gumové a aj s väčším terénom si poradia bez obáv. Ďalej má nastaviteľnú rukoväť, dlhú striešku s náhľadovým okienkom na magnet a polohovanie chrbta i nôh až do úplného ľahu. Vo výbave mu chýba madlo, ktoré odporúčam prikúpiť.

Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air má nafukovacie kolesá a je cenovo výhodný. U mamičiek je tiež veľmi obľúbený a aj keď má pár chýb, tak s ním sú viac-menej spokojné. Pokiaľ Ti nevadí je vyššia hmotnosť (11,4 kg), tak to môže byť tiež dobrá voľba. Rozmery má teda menšie, ale napriek tomu sú dostatočné aj pre väčšie dieťa.

Alebo aj Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý nemá odpruženie, ale vďaka nafukovacím kolesám terén prejde, ale to chýbajúce odpruženie je cítiť. Rozmery má sa Street veľmi podobné a je o 3 kg ľahšia.

Ak chceš najväčšie rozmery a najlepšie jazdné vlastnosti, tak dobrou voľbou bude Baby Jogger City Mini GT. Ten sa dá zohnať za veľmi dobrú cenu na bazároch. Prípadne si trochu priplatiť a vziať novšie GT2.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia