Aký športový otočný kočík s možnosťou úplného ľahu pre dcérku, ktorá ešte sama nesedí?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík.

Moje požiadavky:

  • mal by byť otočný,
  • s možnosťou úplného ľahu,
  • univerzálny, čo sa týka terénu (chodníky sú u nás hrozné, samý výtlk),
  • skladnejší.

Do nejakej vysokej cenovej kategórie by som nechcela ísť, keďže dcéra sa zatiaľ nejaví ako milovníčka kočíkov (vo vaničke už nechce byť vôbec, ale ešte sama nesedí).

Ďakujem

Ahoj,

neviem, aký je vek Tvojej dcérky. Určite však neodporúčam dávať malé nesediace dieťa do športovej časti kočíka. Nedávno som túto tému podrobnejšie rozobrala v zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripnem:

Pozri si cenovo dostupný kočík Kinderkraft Nea, ktorý ponúka veľa výhod. Má vyššie na konštrukcií umiestnenú hlbokú a priestrannú (80 × 40 cm) vaničku a aj sedadlo športovej časti je vyššie umiestnené. Má často nedostupnú funkciu v podobe kolmého sedu. Je dizajnový čistými líniami tvarov. Nea má nenafukovacie pneumatiky plnené penou a dokonca s dvojitým odpružením. Kočík zakúpiš vo viacerých farebných variantoch.

Môžeš si o ňom prečítať viac v krátkom článku, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Druhým cenovo dostupným modelom je kočík Espiro Only 2022, ktorý je vhodný pre nižších rodičov. A to hlavne výškou umiestnenia jeho nadstávb na konštrukcií. Tiež nižším položením rodičovskej rukoväte.

Nevýhodou je, že ich zakúpiš v dvojkombináciách.

Ak chceš čisto športový kočík, tak si pozri mnou často v poradni odporúčaný Carrello Bravo Plus. Je to kočík, ktorý sa pomaly pre svoju funkcionalitu a nízku cenu stáva veľmi populárnym.

Výbornou voľbou, ktorú tiež často odporúčam je cestovný kočík Maxi-Cosi Leona². Kočík je priestranný aj pre väčšie dieťa. Ľah má skoro úplný, je veľmi podobný dieťaťu v posieľke z hlávkou položenou na vankúši.

Prípadne si pozri aj kočíky, ktoré som spomenula v tejto mojej nedávno zodpovedanej otázke:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally