Aký športový, priestranný, skladný a čo najľahší kočík vybrať?

Zodpovedané
10. aug 2023

Ahoj,

hľadám športový alebo golfový kočík, ktorý by bol dostatočne priestranný, mal nosnosť aspoň 22 kg, bol skladný a čo najľahší. Chcem, aby sa k nemu dal namontovať aj skateboard pre 3-ročnú dcéru.

Môžeš mi nejaký poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

z golfových kočíkov, ktoré majú typ rozdvojených rukovätí pripomínajúcich golfové palice radím Maclaren Quest alebo Maclaren Techno XT. Obidva majú možnosť sklopenia chrbtovej a nožnej opierky do skoro úplného ľahu, väčšie striešky a vyššiu nosnosť sedadiel. K obidvom môžeš pripojiť skejt, stúpadlo pre súrodenca Lascal alebo od značky Zopa či iné.

Pokiaľ Ti však rozdvojená rukoväť nevyhovuje a chceš kočík so spojenou rodičovskou rukoväťou, ktorý zabezpečuje jednoduchú jednoručnú manipuláciu, tak si pozri športové kočíky.

Osobne odporúčam model Espiro Just. Je cenovo dostupný a skvele vyhovuje Tvojím požiadavkám. Má funkciu samoskladania, je ľahký (8,3 kg) a má priestranné sedadlo, ktoré môžeš polohovať až do skoro úplného ľahu.

Pozri si aj model Joie Parcel (TM). Je to cestovný typ kočíka s kompaktným rozmerom po zložení do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov. Hodí sa ako na cestovanie a časté presuny autom, tak aj ako mestský kočík pre staršie dieťa od narodenia. Vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally