Aký spratný kočík do kufra auta s vyššou nosnosťou?

Zodpovedané
16. nov 2021

Ahoj,

momentálne využívame športový kočík z trojkombinacie Noordi Sole II, s ktorým som spokojná. Hľadám však niečo spratnejšie do kufra auta.

Moje požiadavky na kočík:

  • vyššia nosnosť (aspoň 20kg a viac),
  • ľahké skladanie a nech zaberá čo najmenej miesta v kufri (najdôležitejšie kritérium),
  • nech zvládne so cťou aj iný terén ako len chodby v OC,
  • cena maximálne do 300 eur.

Pozerala som na Joie Versatrax, Petite&Mars Street Air, Joie Litetrax 4 dlx, 4 Baby Sport Moody, Zopa Insignia Cyrus 2021.

Ktorý z týchto je dobrý a ktorý zlý?

Ak máš lepší tip, smelo sem s ním.

Ďakujem

Ahoj,

hneď na začiatku vylučujem Joie Litetrax 4 Air pre jeho nízku nosnosť. Znesie iba dieťa do 15 kg, takže ti dlho nevydrží. Inak je to super kočík, ktorý je vhodný aj do zhoršeného terénu a to hlavne pre jeho pevnú konštrukciu a nafukovacie pneumatiky.

Joie Litetrax 4 Air

Petite&Mars Street Air je športový kočík s vysokou nosnosťou. Jednou z jeho predností je aj jednoduché zloženie, ktoré zvládneš jednou rukou. Pre zdolávanie horšieho terénu si môžeš zaobstarať aj set nafukovacích kolies a vytvoríš si Air. Trošku mi u tohto modelu chýba náhľadové okienko na strieške, bez ktorého nevidíš na svoju ratolesť. Je v celku veľmi ľahký. U tohto kočíka razím teóriu veľa nečakaj a možno ťa milo prekvapí. Je to taký v celku jednoduchý športový kočík za dostupnú cenu.

Petite&Mars Street

4Baby Moody je jednoduchý cenovo dostupný športový kočík, od ktorého nečakaj veľké výkony. Je to skôr ľahký model s jednoduchou funkcionalitou. Je skôr na ľahkú prechádzku mestským parkom, do mesta na nákupy a je skladný do auta. No nejaký väčší výkon od neho nečakaj.

4baby Moody

Joie Versatrax je skôr mestský typ športového kočíka, ale zvládne so cťou aj zhoršený terén typu lesná cesta, rozbité cesty. O tom svedčia aj jeho pozitívne vysoké hodnotenia. Spĺňa aj tvoju požiadavku na nosnosť, pretože zvládne až 22 kg zaťaženie. Má o čosi kratšiu striešku, ale za to celkom priestranné sedadlo. Navyše má otočné sedadlo, ktoré má málo športových kočíkov s takou veľkou nosnosťou. Priestorovo po zložení vojde aj do kufra menšieho auta.

Joie Versatrax

Kočík Zopa Cyrrus ťa zaujme predovšetkým veľmi priestranným sedením a 22 kg nosnosťou, ktorá zaistí pohodlie aj väčším deťom. Spolu s tým je veľkou prednosťou kočíka tiež možnosť polohovania chrbtovej opierky takmer do ľahu a nastavenie opierky pre nohy. Dieťa si môže vychutnávať nerušený spánok aj vďaka kvalitnej, robustnej a pritom ľahkej konštrukcii, ktorú navyše jednoducho zložíte. Kočík je ďalej vybavený praktickou slnečnou clonou na strieške a košíkom s nosnosťou 5 kg na uloženie všetkých nevyhnutností. Je to však tiež jednoduchý kočík, od ktorého veľa nečakaj. A nečakaj ani zvládanie náročnejšieho terénu.

Zopa Cyrrus

Skús si pozrieť Kinderkraft Everyday. Tento multifunkčný športový kočík možno použiť na prechádzanie úzkych mestských chodníkov, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty).

Kinderkraft Everyday

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally