Aký súrodenecký kočík pre deti so 14-mesačným rozdielom?

Zodpovedané
16. aug 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom súrodeneckého kočíka pre deti. Syn je októbrový, dcéra sa narodí koncom novembra/začiatkom decembra, takže medzi nimi bude necelých 14 mesiacov.

Nemám moc záujem o sedenie za sebou, skôr vedľa seba. Syn je zvyknutý spať na bruchu aj v kočíku, preto sa obávam korýtkového sedenia. Radšej by som volila možnosť do úplného ľahu. Videla som aj možnosť kúpiť súrodenecký športový kočík, do ktorého sa dá dokúpiť univerzálna vanička, ktorá sa vloží do športovej časti.

Je to bezpečné s ohľadom na chrbátik bábätká?

Ako je to s kočíkom Casualplay Tour Twin?

Obávam sa hlavne kolies v zime, keď napadne sneh. Bývame v Bratislave, tak nech sa s ním ľahko manipuluje.

Ďakujem

Ahoj,

Casualplay Tour Twin je dobrou voľbou. Avšak počítaj s tým, že jeho odpruženie je tvrdšie. Predné kolesá má odpružené pružinami a zadné kolesá sú odpružené mechanicky. Znamená to, že na kockách ho budeš cítiť. A teda nie je to až taká hladká jazda. Jeho kolesá sú menšie, mestskejšie a stavané skôr na rovný asfaltový povrch. Patrí však na trhu k ľahším, obľúbeným súrodeneckým golfovým kočíkom.

Ak pod pojmom univerzálna vanička myslíš vložnú tašku podobnú BRITAX RÖMER, tak teda malé info o vložných taškách. Sú skôr určené na krátke používanie, teda rýchlejšie prevozy. Napríklad, keď cestuješ a nechceš brať plnohodnotnú hlbokú vaničku kvôli malému batožinovému priestoru. Vložné tašky nie sú určené na pravidelné využívanie a ako plnohodnotná náhrada hlbokej vaničky. Majú mäkké dno, ktoré pri dlhodobom využívaní môže spôsobiť zlý vývoj chrbtice bábätka. Ak aj napriek tomu uprednostňuješ vložnú tašku, tak určite odporúčam zakúpenie ergonomickej podložky do kočíka. Tá však zaberie vo vaničke miesto a je určená väčšinou pre deti do 6 mesiacov.

Uvažovala si napríklad nad možnosťou kúpi adaptéru na spojenie dvoch kočíkov? Jeden z nich môže byť aj golfový pre staršieho súrodenca a druhý plnohodnotná dvojkombinácia. Je tu aj možnosť spojenia priamo Tvojho kočíka, ktorý aktuálne používaš spojkou s iným modelom pre mladšie dieťa.

Podobné spojenie dvoch kočíkov som podrobne opísala v nedávno zodpovedanej otázke. Skús si ju prečítať, možno Ťa inšpiruje.

Obľúbeným a populárnym modelom pre súrodencov alebo dvojičky je kočík Bugaboo Donkey. Je to veľmi multifunkčný a variabilný model. Po čase z neho dokonca spravíš Mono verziu, teda kočík pre jedno dieťa. A staršiemu súrodencovi dokúpiš už iba skejt alebo stúpadlo ku kočíku. Tento model nájdeš aj v bazári. Je to kvalitný kočík, ktorý dokáže vyvoziť niekoľko detí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally